kuriame-mandala-is-gamtiniu-medziagu_57_01713958388-cc5602d16dacdfab509481ac13b4a6c8.png

Kuriame mandalą iš gamtinių medžiagų

Maksimalus dalyvių skaičius: 31
Pamoką sukūrė - Karolina Norkienė
  • Dailė
  • 5 klasei
  • Lauke
  • Tuskulėnų dvaras
  • Pamoką veda
    Mokytojas
  • 45 min

Ką man reiškia mandala?

Mandala - tai universalus, holistinis pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis. Šis žodis reiškia ne tik ratą, apskritimą, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą - tai, kas skirtingas dalis apjungia į bendrą visumą.

Pamokos metu mokiniai susipažins su mandalų kūrimo principais, mokysis atrasti mandalų pavyzdžius artimiausioje aplinkoje, sužinos apie meditacijos ir kūrybos proceso sintezę. Praktinės veiklos metu grupelėmis sukurs mandalas iš aplinkoje rastų gamtinių medžiagų.

Kuriant mandalą, lavinama vaikų motorika, rankų ir akių koordinacija, matematinis ir geometrinis pasaulio suvokimas per pasikartojančias formas ir raštus. Vaikai mokosi sutelkti dėmesį, skatinamas jų kūrybingumas ir pasitikėjimas savimi. Mandalų kūrimas padeda subalansuoti vidinį pasaulį.

Pamoka gali vykti bet kurioje gražioje gamtinėje aplinkoje.


Nuotrauka iš https://shorturl.at/nuRS3

Pamokos tikslas

Susipažinti su mandalos kūrimo principais, sukurti mandalą iš gamtinių medžiagų.

Pamokos planas

1. Įvadinė dalis. Mokiniai su mokytoja peržiūri pateiktį apie mandalas ir jų kūrimo principus, atsako į kylančius klausimus.

2. Pagrindinė veikla. Mokiniai grupelėmis po 4-5 kuria mandalą iš ne mažiau kaip 3 rastų gamtinių medžiagų, laikydamiesi taisyklės „nuo centro link išorės“. Sukuria savo mandalos pristatymą.

3. Apibendrinimas. Mokiniai kartu su mokytoja aptaria grupelių darbo rezultatus. Mokiniai „nykščio“ metodu įsivertina savo darbus, dalinasi įspūdžiais.

Kompetencijos

Kultūrinė
Kūrybiškumo
Pažinimo

Temos ugdymo programose

Linijos, spalvos, formos

Pamokos vieta:

Žirmūnų seniūnija, Tuskulėnų dvaras
Panašios pamokos
Visos pamokos
Kaip naudotis?