saltasis-karas_57_01709289287-49a4a51d1b13f4ef637978a3758718d0.png

• Istorija
  • Totorių g. 25
    Įmonės atstovas

Ar Šaltasis karas baigėsi sužlugus Sovietų sąjungai?

Pamoką parengė Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos skyrius

Teigiama, kad Šaltasis karas prasidėjo pasibaigus Antrajam Pasauliniam karui. Tai dviejų „super“ valstybių kova dėl dominavimo pasaulyje, kuri neaplenkė ir Lietuvos. Kokie pagrindiniai Šaltojo karo etapai? Kuo jis skiriasi nuo klasikinio konvencinio karo ir ar išties šis karas baigėsi?
Pamokos metu mokiniai susipažins su originaliais, ikoniniais tapusiais dviejų supervalstybių ginklais, naudojamais nuo Šaltojo karo pradžios.

Svarbu!
Į pamoką kviečiame registruotis likus ne mažiau kaip 3 darbo dienom iki pamokos datos. Patvirtinus registraciją nurodytu kontaktiniu adresu reikia atsiųsti atvyksiančių mokinių su mokytoju sąrašą, nurodant vardą ir pavardę. Taip pat, su savimi reikia turėti asmens dokumentą/mokinio pažymėjimą.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Supažindinti su Šaltojo karo istorija, propaganda bei medijos įtaka.

Įvadas. Pristatoma Šaltojo karo genezė.
Veikla. Dvi komandos – Sovietų Sąjunga varžysis su Jungtinėmis Amerikos valstijomis ginklavimosi varžybose bei propagandos kūrime.
Nugalėtojų komanda bus pripažinta dominuojančia pasaulio jėga.

Pilietiškumo

Šaltasis karas. BUP nuostatos. Suvokti demokratijos, humaniškumo, pilietiškumo ir tautiškumo reikšmę praeityje ir šiandieniame gyvenime. Suvokti, kad žmonijos praeitis gali būti aiškinama skirtingai. Vertinti orientavimosi istoriniame laike ir istorinėje erdvėje naudą aiškinantis praeities įvykius, reiškinius ir procesus.

Senamiesčio seniūnija, Totorių g. 25