vartai_1716472609-c901cd4130a2f2ec0fc6661d8e1022f3.png

Pamoką sukūrė - Neringa Kaselytė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
  • Šv. Jono 12

Ką papasakotų Vilniaus nameliai, langai, varteliai?

Smagi pamoka, kurios metu, siedami lietuvių kalbos, literatūros ir istorijos žinias, mokiniai naujai susipažįsta su įdomiais Vilniaus objektais ir kuria dialogus, kuriuose perpina objektų istoriją ir savo vaizduotę.

Moksleiviai išsirenka norimus objektus (pastatus, kiemus, paminklus), susipažįsta su jų istorija, praeities įvykiais, po to grupelėse interpretuoja ir sukuria rišlų dialogą tarp dviejų pasirinktų objektų.

Pamokoje galima naudoti autorės pateiktą medžiagą arba pasirinkti savo objektus, internete sužinoti jų istoriją ir sukurti dialogus. Pamoka gali vykti bet kurioje Vilniaus vietoje, kur yra įdomias istorijas menančių namų ir namelių, langų ir langelių, vartų ir vartelių.

Pamokos metu klasė mokysis taisyklingai rašyti ir kalbėti, prisimins kalbines raiškos priemones, lavins kūrybiškumą ir kritinį mąstymą.

Nuotraukos autorė Dana Bernatovič.

Mokytis kurti dialogą, prisiminti kalbines raiškos priemones.

1. Klasė atvyksta į pasirinktą pamokos vietą. Mokiniai dalinasi mintis, kokius išskirtinius, įdomius objektus mato aplinkui.
2. Pakartoja dialogo skyrybą.
3. Mokytojas apibendrina mokinių išsakytas mintis.
4. Mokytojas trumpai papasakoja mokiniams apie įvardintus objektus.
5. Mokiniai pasidalina į grupes ir kuria dialogus, kuriuose atsispindi pasirinkto objekto išskirtinumas, istorija. Dialogus užsirašo.
6. Mokiniai pristato savo darbus.
7. Refleksija.

Dialogo kūrimas. 5 kl.