kalba-kaip-zmogaus-tapatumo-ir-ivaizdzio-dalis_57_01707116662-fe6b1bf92a288bfc1a5717977c8037ca.jpg

Kalba kaip žmogaus tapatumo ir įvaizdžio dalis

Pamoką sukūrė - VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetas
  • Karjera,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Trakų g. 1
    Įmonės atstovas

Ar kalba gali pakeisti mano gyvenimą?

Pamokoje mokiniai sužinos, kad kalba reikalinga ne tik bendravimui - per kalbą žmogus atskleidžia savo tapatumą ir kuria savo asmeninį įvaizdį.
Pamoka skatina savęs pažinimą per vartojamą kalbą, moko pasirinkti tinkamas kalbos priemones siekiant sklandaus ir įtaigaus bendravimo su kitais.

Moksleiviai susipažins su negatyviojo ir pozityviojo mandagumo strategijomis, gaus praktinių patarimų kaip jas naudoti atliekant tam tikrus socialinius vaidmenis. Analizuos praktinius šių strategijų taikymo pavyzdžius ir jų veiksmingumą. Supras kalbos priemonių svarbą bendravimui bei teigiamo įvaizdžio kūrimui.

Pamokos metu skatinamas aktyvus moksleivių įsitraukimas, diskusijos. Dalyviai mokysis praktiškai pritaikyti įgytas žinias, o naujus įgūdžius vėliau naudoti kasdieniniame bendravime.

Nuotrauka iš https://www.pexels.com
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Supažindinti su kalbos svarba kuriant žmogaus tapatumą ir įvaizdį.

ĮŽANGA. Pamokos temos ir tikslų pristatymas.

I DALIS. Kalba kaip tapatumo atspindys. Aptariama, kaip kalba gali atskleisti žmogaus tapatumą, pateikiami pavyzdžiai.

II DALIS. Negatyviojo ir pozityviojo mandagumo strategijos. Paaiškinamos savokos, pateikiami pavyzdžiai, kaip šios strategijos gali būti taikomos įvairiose situacijose. Skatinama diskusija.

III DALIS. Įvaizdžio kūrimas per kalbos priemones. Aptariamos skirtingos kalbos priemonės, analizuojami praktiniai pavyzdžiai. Diskusija ir praktinė veikla.

APIBENDRINIMAS. Trumpa pamokos apžvalga, mokinių įspūdžiai.

Savęs pažinimas ir asmeniniai tobulėjimo tikslai. Santykiai ir bendradarbiavimas

Senamiesčio seniūnija, Trakų g. 1