auksciausiu-vilniaus-kalnu-paslaptys_57_01710518755-61a70a83b235ed5c5132dad34700a8a2.jpg

Aukščiausių Vilniaus kalnų paslaptys

Pamoką sukūrė - Danguolė Nainienė
  • Kitos kalbos
  • Stalo kalnas
  • 3 val.

Ką sužinosiu ant aukščiausių Vilniaus kalnų?

Kokias paslaptis slepia Vilniaus kalnai? Šis klausimas įdomus ir suaugusiam, ir vaikui. Puiki proga į jį atsakyti šios pamokos metu.

Vilniuje yra 6 aukšti kalnai, išsidėstę netoli vienas kito ir patogiai pasiekiami visuomeniniu transportu - tai Gedimino, Trijų kryžių, Stalo (Tauro), Bekešo, Altanos, Gedimino kapo kalnai.

Pamokos metu klasė pagal sudarytą maršrutą aplanko visus kalnus. Užlipę ant kiekvieno iš jų, mokinių grupės pristato namuose rusų kalba sukurtą pasakojimą apie kalną. Visi grožisi nuo kalnų atsiveriančiais vaizdais, galima skirti laiko piknikui. Grįžę į mokyklą, moksleiviai užsirašo išgirstus nežinomus žodžius bei parengia refleksiją.

Pamoka ugdo informacijos paieškos ir sisteminimo, komandinio darbo įgūdžius, lavina rusų kalbos praktinį naudojimą.

Pamoka gali būti pritaikyta ir kitų kalbų mokymui, o maršrutas ir medžiaga - fizinio ugdymo pamokoms.

Ši pamoka - tai puiki proga geriau pažinti Vilnių ir pajudėti gryname ore!

Įvadinė nuotrauka iš https://shorturl.at/ioZ14

Lavinti praktinius rusų kalbos naudojimo bei komandinio darbo įgūdžius.

1. Pasiruošimas pamokai. Mokiniai suskirstomi į 6 grupes, kurios burtų keliu ištraukia vieną iš šešių kalnų. Kiekviena grupė įvairiuose šaltiniuose ieško medžiagos apie kalną, ją atrenka, susistemina ir parengia pasakojimą apie kalną rusų kalba.
2. Įvadas. Mokytojas pristato pamokos veiklas ir planą. Grupės išsirenka „gidus“, kurie klasei papasakos sukurtas kalnų istorijas. Mokytojas primena, kad mokiniai užsirašytų nežinomus rusų kalbos žodžius, kuriuos išgirs pasakojimuose. Klasė važiuoja prie pirmo kalno.
3. Pagrindinė veikla. Mokiniai su mokytoju aplanko visus 6 kalnus, išklauso gidų pranešimus, pasižymi nežinomus žodžius. Diskutuoja, kokias paslaptis slepia Vilniaus kalnai.
4. Refleksija. Grįžę į mokyklą, mokiniai su žodyno ar mokytojo pagalba išsiverčia nežinomus žodžius ir parengia refleksijas - 3-4 min. monologus rusų kalba „Kas man labiausiai patiko pamokoje".

Kultūros ir kalbos pažinimas

Senamiesčio seniūnija, Stalo kalnas