meno-kurinio-analize-uzupyje_57_01674459705-29c9b926a4a4fb31e634d95e5e304978.jpeg

Meno kūrinio analizė Užupyje

Pamoką sukūrė - Laura Žižienė
  • Kitos kalbos
  • Užupio g. 4

Ką man pasakoja Užupio meno kūriniai?

Vaikštant bohemiška dvasia alsuojančiu Užupiu, atrodo, kad čia nėra gatvės, skersgatvio ar kiemelio, kuriame nerastume bent vieno meno kūrinio. Tad šis lietuviškuoju Monmartru tituluojamas rajonas yra ideali vieta pakalbėti apie meną prancūziškai.
Pamokos metu mokiniai yra kviečiami apsilankyti Užupio meno inkubatoriaus prieigose ir padiskutuoti apie jose esančius tapybos darbus. Tokiu būdu jie ne tik praplėčia ir įtvirtina žodyną, bet ir išlaisvina kūrybiškumą analizuojant meno kūrinius, o vėliau dalijantis savo įžvalgomis su klasiokais.

Apibūdinti meno kūrinį ir išsakyti savo nuomonę apie jį prancūziškai.

1. Mokiniai yra supažindinami su pamokos tikslu, išdalinama pagalbinė medžiaga; 2. Dirbdami individualiai, mokiniai pasirenka patinkantį paveikslą (juos rasite ant Užupio g. 4 namo sienos, prie įėjimo į Užupio meno inkubatorių) ir, naudodamiesi pagalbine medžiaga, jį išanalizuoja; 3. Mokiniai pristato atliktą darbą ir pasidalina įžvalgomis apie klasiokų pasirinktus meno kūrinius.
*Vedant šią pamoką, yra svarbu, kad mokiniai jau būtų susipažinę su tapybos kūrinio analizės žingsniais ir terminais. Dėl to yra rekomenduojama iš anksto pasižiūrėti siūlomą vaizdo įrašą ir atsakyti į klausimus.

Kultūros tradicijos ir dabartis

Senamiesčio seniūnija, Užupio g. 4