
Auginu ir atpažįstu augalo dalis
Maksimalus dalyvių skaičius: 25
Pamoką sukūrė - Melisa Šakelė
Pamoką sukūrė - Melisa Šakelė
Kaip keičiasi augantis augalas?
Pirmokai kviečiami į tyrinėjimų kupiną pamoką, kurios metu susipažins su augalų pasauliu per praktinę veiklą. Visa veikla truks apie 6–7 savaites.Pamoka prasideda klasėje – vaikai apžiūrės žirnių sėklas, ragaus ir sodins jas į indelius. Kiekvieną savaitę bus stebimas augalo augimas: matuojamas ūgis, fiksuojami pokyčiai, žymimos atsirandančios augalo dalys.
Maždaug po dviejų savaičių sudygę žirniai bus persodinami į mokyklos daržą, kur toliau vyks augimo stebėjimas jau natūralioje aplinkoje. Vaikai tyrinės, atpažins šaknį, stiebą, lapą ir žiedą. Stebėjimus fiksuos užduočių lapuose, nupieš naujas atsirandančias augalo dalis.
Per šią integruotą gamtos mokslų ir lietuvių kalbos pamoką mokiniai ugdys pažinimo, komunikavimo ir kultūrines kompetencijas, stiprins ryšį su gamta ir mokysis stebėti pasaulį aplink save.
Nuotrauka iš https://shorturl.at/Pcruv
Pamokos tikslas
Stebėti žirnio augimo etapus, atpažinti ir įvardinti augalo dalis.Pamokos planas
Visa veikla trunka apie 6–7 savaites.1. Įvadas klasėje
Mokiniai susipažįsta su žirnio sėklomis, jas apžiūri, ragauja ir kartu su mokytoja sodina į indelius. Supažindinami su augalo dalimis ir dygimo sąlygomis.
2. Tęstinė veikla – augalo stebėjimas.
Per kelias savaites mokiniai stebi, kaip žirnis dygsta: fiksuoja pokyčius, žymi augalo dalis, matuoja, piešia.
3. Veiklos lauke
Kai žirnis pakankamai išauga (maždaug po 2 savaičių), jis persodinamas į mokyklos daržą. Vaikai tęsia stebėjimą lauke: kiekvieną savaitę fiksuoja žirnio augimo pokyčius, žymi juos užduočių lapuose, aptaria išryškėjusias augalo dalis natūralioje aplinkoje.
4. Veiklos apibendrinimas
Mokiniai pristato stebėjimo rezultatus, diskutuoja kas labiausiai įsiminė.
Kompetencijos
Temos ugdymo programose
Augalo dalys, Teksto dalys, Įgudžių ūgdymas, skaičiavimasPamokos vieta:
Verkių seniūnija, Balsių g. 20, Vilnius
Panašios pamokos