duomenu-rinkimas-ir-vaizdavimas_57_01672241804-28ac9c222e60b766e76096e21a41906d.png

Duomenų rinkimas ir vaizdavimas

Pamoką sukūrė - Laura Kuldoš
  • Matematika
  • Reformatų skv. 1
  • 45 min

Kokia mėgstamiausia vilniečių spalva?

Mokiniai atliks statistinį tyrimą "Kokia mėgstamiausia vilniečių spalva?". Gautus rezultatus pavaizduos lentele ir diagramomis, analizuos ir interpretuos gautus duomenis.

Pamokos vieta gali būti bet kuri vieša (arti mokyklos esanti) Vilniaus vieta, kurioje nesunku sutikti daug žmonių (pvz. autobusų ir troleibusų stotelės). Norint gauti tikslesnius rezultatus apie visą Vilnių, galima atlikti apklausas dideliuose prekybos centruose (kur susirenka gyventojai iš įvairių rajonų) ar miesto centre, pvz. Reformatų parke.

Atlikti statistinį tyrimą ir jį aprašyti.

1. Supažindinti su pamokos tikslu ir uždviniais.
2. Išsiaiškinti (priminti), kas yra populiacija ir imtis, kokie imties sudarymo būdai.
3. Pasiskirstyti į grupes (po 4-6 mokinius), išsidalinti praktinių užduočių lapus.
4. Pasirinktoje vietoje atlikti apklausą, rezultatus fiksuoti atskirame lape.
5. Duomenis pavaizduoti duomenų lentele, diagramomis.
6. Aptarti skirtingų grupių gautus rezultatus. Padiskutuoti, kas galėjo lemti rezultatų nesutapimą.

Pilietiškumo
Skaitmeninė

Duomenys ir interpretavimas. Imtis. Duomenų vaizdavimas diagramomis.

Senamiesčio seniūnija, Reformatų skv. 1