antano-baranausko-anyksciu-silelis-vilniuje_57_01697648768-c4a1ad3e1967c4a360f0adf0603b6e89.jpg

Antano Baranausko „Anykščių šilelis“ Vilniuje

Pamoką sukūrė - Andželika Aleksandravičiūtė
  • Dailė,
    Lietuvių k. ir literatūra,
    Pilietiškumas,
    Muzika
  • Bokšto g. 19, 01126 Vilnius

Ar gamta – kūrybos įkvėpėja?!

Kiekviena mokykla yra unikalioje vietoje, todėl tikime, kadši pamoka įkvėps išnaudoti ir šalia jūsų mokyklos esančias nuostabias erdves.

Pamokos reikšminiai žodžiai: įsijautimas, patyrimas, kūryba, tapatybė, kontrastas, peizažas. Pamoka skatina mokinius įdarbinti pojūčius (regą, klausą, uoslę), patirti romantiko Antano Baranausko poemoje "Anykščių šilelis" vaizduojamą kontrastą ir užčiuopti savyje gebėjimą kurti. Įsivietinti unikalioje istoriją menančioje Vilniaus erdvėje.

Pamokos autorės - vyr. lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Andželika Aleksandravičiūtė ir Lina Sirgedienė - kūrybinis duetas LIANA.

Nuotrauka © L. Sirgedienė

Per pojūčius patirti "Anykščių šilelyje" vaizduojamą kontrastą, užčiuopti savyje gebėjimą kurti.

1. Vizualinio mąstymo metodas klasėje.
2. Ėjimas iš mokyklos iki suplanuotos vietos, klausantis M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške".
3. Kontrasto įvardijimas (praeitis - dabartis - šios dienos).
4. Pamokos medžiagoje pateikto straipsnio skaitymas ir individualus naujų žinių fiksavimas.
5. Sakinio kūrimas.
6. Grįžimas į mokyklą, refleksija / diskusija porose; savo sukurto sakinio perskaitymas.
7. Namų darbas.

Pilietiškumo
Skaitmeninė

Kokia gamtos ir žmogaus ryšio prasmė literatūroje?

Senamiesčio seniūnija, Bokšto g. 19, 01126 Vilnius