pavasario-detektyvai-vilniuje_57_01710348220-3b855471ecd0fee49850f3285b9d228c.JPG

Pavasario detektyvai Vilniuje

Pamoką sukūrė - Kristina Mitkevičienė
  • Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • B. Radvilaitės g. 8A, Vilnius

Ar galima surasti pavasarį?

Dalyvaudami veiklose Vilniaus Bernardinų sode ar kitoje gamtinėje aplinkoje, mokiniai stebės gamtą, pagilins savo žinas apie pavasarį, atliks pavasario ženklų tyrimą, gautus rezultatus registruos užduočių lapuose. Pamokos pabaigoje savo įžvalgomis pasidalins su klasės draugais.

Mokiniai lavins duomenų rinkimo bei apdorojimo gebėjimus. Dirbdami grupėse, ugdysis bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, asmeninę atsakomybę už grupės darbo rezultatus.

Nuotrauka pamokos autorės

Atpažinti pavasariui būdingus bruožus, įžvalgomis pasidalinti su draugais.

1. Mokytoja parengia „Tyrinėtojo lagaminą", kurį sudaro rašiklis, vietovės žemėlapis, orų simbolių atmintinė, stebėjimo lapai, termometras, padidinimo stiklas.
2. Pamokos įvadas (10 min.). Klasė pasikartoja pavasario požymius. Mokytoja pristato veiklų eigą, užduotis, vertinimo būdą. Mokiniai suskirstomi į komandas, išrenkami kapitonai, kurie gauna „Tyrinėtojo lagaminus“. Pasitikrinama, ar kiekvienoje komandoje yra narių, turinčių telefoną su fotografavimo funkcija.
3. Vaikai atlieka užduotis, stebėjimus registruoja užduočių lapuose (55 min.).
4. Asmeninis indėlis į grupės darbą. ,,Nebaigtų sakinių metodas", (10 min.).
5. Refleksija. Grįžę į sutartą vietą, mokiniai pristato savo darbus, pasidalina įžvalgomis (15 min.)

Skaitmeninė

Pavasario požymiai