tyrinejame-miska-musu-zaliuosius-namus_57_01712846680-0c3ef5139e87ad1fbdd4d68335e8734f.jpg

Tyrinėjame mišką - mūsų žaliuosius namus

Pamoką sukūrė - Valerija Kvedaravičienė
  • Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Blindžių g. 3

Ar žinau, kokios yra miško dovanos?

Pamokos metu mokiniai su mokytoja keliauja miške, tyrinėja gamtą, miško buveines, mokosi suprasti ir paaiškinti, kuo miškas naudingas žmogui ir gamtai.

Mokiniai išmoks naujų sąvokų, sužinos, kur dingsta išvirtę miško medžiai, kodėl miško gyventojai vieni kitiems reikalingi.

Pamoka sukurta Karoliniškių valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje, tačiau gali būti pritaikyta bet kuriame miške.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/biAKU.

Suprasti ir paaiškinti, kuo miškas naudingas žmogui ir gamtai.

1. Sužadinimas. Mokytoja pristato pamokos temą, visi kartu peržiūri skaidres. Mokytoja išdalina užduočių lapus. Trukmė 10 min.
2. Susipažįstame su saugaus elgesio taisyklėmis ir keliaujame į mišką.
3. Mokiniai vaikšto miške, stebi, analizuoja gamtą (medžius, miško paklotę, įvairius paviršius), atlieka užduotis. Stebėjimus pasižymi arba nusipiešia užduočių lapuose. Trukmė apie 1 val.
4. Grįždami į mokyklą, vaikai nuo žemės pasiima po 2-3 „miško dovanas“, iš kurių technologijų pamokoje sukurs bendrą darbą.
4. Refleksija. Mokiniai dalijasi įspūdžiais, ką naujo sužinojo, kaip sekėsi, ką pamatė. Trukmė 10 min.

Kam ir kodėl svarbus miškas?

Žvėryno seniūnija, Blindžių g. 3