jauno-zmogaus-pokalbis-su-savimi-ir-kitu_57_01694337083-fe7cfdc0ec4ce12d3e64f3a95bbf7b8c.jpg

Jauno žmogaus pokalbis su savimi ir kitu

Pamoką sukūrė - Gintaras Tubelis
  • Etika,
    Lietuvių k. ir literatūra,
    KITA,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Vingrių skveras

Kas svarbu jaunam žmogui?

Pamokos metu, remdamiesi J. Grušo pjese „Meilė, džiazas ir velnias“, mokiniai sukurs inscenizuotą kūrinio personažų pokalbį, atskleidžiantį individualią veikėjų pasaulėžiūros interpretaciją, meilės, draugystės, socialinės-kultūrinės aplinkos problemas, jaunam žmogui kylančius iššūkius, teksto aktualumą.

Mokiniai lavins retorikos įgūdžius, gilins klausymosi, charakterio analizės ir argumentavimo gebėjimus. Mokysis dirbti su partneriu, gilins socialines ir kultūrines kompetencijas. Gebės apibrėžti analizuojamo kūrinio aktualumą ir sąsajas su nūdienos visuomene.

Pamoka gali vykti bet kurioje populiarioje jaunimo sambūrių vietoje Vilniaus mieste.

Pamokos autoriai: teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ugnė Ligeikė.

Kuriant inscenizuotą pokalbį, diskutuoti apie jauno žmogaus iššūkius.

Lietuvių kalbos pamokose analizuojama J. Grušo pjesė „Meilė, džiazas ir velnias“, kūrinio veikėjų literatūriniai portretai, aprašytos temos ir problemos.
Teatro pamokose vykdoma filmo „Džiazas“ peržiūra ir aptarimas, taip pat peržiūrima laida „Kine kaip kine“, kurioje dalyvauja filmo „Džiazas“ kūrybinė grupė.
Aptariamos sąvokos „dialogas“ ir „pokalbis“, analizuojami jų skirtumai.

Integruotos pamokos metu pristatomi 6-8 minučių trukmės dialogai, kuriuos mokiniai poromis parengia pagal J. Grušo dramą „Meilė, džiazas ir velnias“. Dialoguose turi būti išryškinama veikėjų pasaulėžiūrą, tarpusavio santykiai, socialinės ir kultūrinės aplinkos problemos. Taip pat, atskleista jauno žmogaus pasirinkimų tema bei asmeninis požiūris į pjesės veikėjus.

Klasės draugai užduoda klausimus, vertina atlikto darbo kokybę, dialogo įtaigumą ir originalumą, aptartų temų plėtojimą ir aktualumą.
Galutinis vertinimas susideda iš mokinių ir mokytojų suminio vertinimo.

Juozo Grušo pjesė „Meilė, džiazas ir velnias“.

Senamiesčio seniūnija, Vingrių skveras