paliesti-ir-isgirsti-vilniu-saves-pazinimas-per-kitokias-patirtis_57_01700175705-a1b16119f1e17ad3a6271189d7bb238c.png

Pažindamas Vilnių, pažįstu save

Pamoką sukūrė - Gintaras Inta
  • Etika
  • Arsenalo g. 1, Vilnius

Ką sužinosiu apie save išėjus iš komforto zonos?

Pamoka skirta mokinių savistabos, jausmų atpažinimo, tarpusavio pasitikėjimo, bendradarbiavimo ugdymui. Mokiniai leisis į nepaprastą kelionę po Vilnių, kurį pažins netradiciškai - per lytėjimą ir garsą, užrištomis akimis. Tokia patirtis ugdo ir empatiją neregiams.

Mokiniai suskirstomi poromis, vienam užrišamos akys ir paduodama lazdelė (gali būti paprasta arba baltoji neregių lazdelė). Kitas mokinys yra „vedlys“ - jis lydi draugą per šią patyriminę kelionę, skaito objektų aprašymus ir užduotis, jei reikia padeda jas atlikti. Mokinys su užrištomis akimis atlieka užduotis susitelkdamas į savo pojūčius, stengiasi juos įsiminti refleksijai. Maršruto viduryje pora keičiasi vaidmenimis.

Pamokos pabaigoje mokiniai reflektuoja ir apibendrina savo patirtis.
Pamoka prasideda viešojo transporto stotelėje „Karaliaus Mindaugo tiltas“, Katedros pusėje.

Pamokos turinys paruoštas naudojant „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutą „Paliesti ir išgirsti Vilnių".

Pažinti save ir kitus per įvairių patirčių refleksiją.

1. Minčių lietus. Kas yra refleksija? Kas yra komforto zona? Kaip galima patirti miestą užrištomis akimis?
2. Pasirengimas. Mokiniai suskirstomi poromis, instruktuojami apie būsimą veiklą, išdalinamos priemonės.
3. Pagrindinė veikla. Kelionė pagal sudarytą planą, objektų „atradimas“ per lytėjimą ir klausą, užduočių atlikimas.
4. Savirefleksija. Pildomi užduočių lapai.
5. Pabaiga. Pasidalijimas patirtimis, mokinių darbo įvertinimas.

Pažįsta savo jausmus. Kaip savistaba padeda man kasdienybėje?

Senamiesčio seniūnija, Arsenalo g. 1, Vilnius