patirkite-ka-reiskia-buti-radijo-megeju_57_01713261091-988404fc00161cb9af6fb1d11a37d50d.jpg

Patirkite, ką reiškia būti radijo mėgėju!

Pamoką sukūrė - LR Ryšių reguliavimo tarnyba
  • Fizika
  • Mortos g. 14
    Įmonės atstovas

Kaip susisiekti su kitais žemynais be kompiuterio ir telefono?

Balandžio 18-ąją minima Pasaulinė radijo mėgėjų diena.
Radijo mėgėjystė – tai laisvalaikio užsiėmimas smalsuoliams, besidomintiems gamtos mokslais ir vedamiems pažinimo džiaugsmo.
Šis hobis įprastai siejamas su elektromagnetinėmis, t.y. radijo bangomis, tačiau susįjęs ir su begale kitų dalykų.

Pamokoje mokiniai susipažins su kai kuriomis radijo mėgėjų veiklomis tokiomis kaip ryšio pravedimas telegrafu, mikrofonu, skaitmeniniu būdu. Pamėginsime pravesti ryšį su stotimis iš kitų žemynų. Pademonstruosime, kaip įmanoma pravesti ryšį nuotoliniu būdu, jeigu nėra operatoriaus prie radijo stoties.

Pamoką veda Lietuvos radijo mėgėjų draugijos nariai. Mokinius pasitiks RRT atstovas.

Susipažinti su radijo mėgėjų veiklomis, išbandyti radijo ryšį.

1. Supažindinimas su radijo mėgėjų veikla.
2. Praktiniai radijo mėgėjų bandymai: ryšio mezgimas su stotimis iš kitų žemynų.

Skaitmeninė

Elektromagnetinių bangų skalė