pazintis-su-vingio-parko-medziais_57_01709558154-8dc6f4e0d9ac44e8ec49cfbf865069e3.jpg

Pažintis su Vingio parko medžiais

Pamoką sukūrė - Gileta Pocienė
  • Gamta
  • M. K. Čiurlionio g. 100, LT-15166, Vilnius

Ko nežinau apie Vingio parko medžius?

Pamoka sudaryta iš dviejų dalių: pažintinė veikla parke ir tiriamoji veikla klasėje.

Parke mokiniai mokosi atpažinti medžius pagal lajos formą, žievės raštą, pumpurus, lapus, žiedus, vaisius. Susipažįsta su parko medžių įvairove, ieško ir analizuoja medžius pagal kelis skiriamuosius požymius. Medžių atpažinimui mokosi naudotis programėlėmis. Renka lapus tyrimui, kurį atliks klasėje.

Mokiniai kviečiami neskubėti, lėtai tyrinėti aplinką, stebėti jos įvairovę. Ugdomos pažinimo, komunikavimo kompetencijos, lavinami skaičiavimo, darbo grupėje įgūdžiai.

Ši pamokos dalis vyksta Vingio parke, tačiau gali būti vedama bet kuriame parke ar miške.

Klasėje mokiniai atlieka medžių lapų matavimus, daro išvadas, apibendrina, reflektuoja.

Nuotraukos autorius Augustas Didžgalvis.

Ištirti parko medžius, remiantis medžių atpažinimo požymiais.

1. Mokytoja pristato pamokos tikslą, uždavinius, vertinimo kriterijus. Mokiniai suskirstomi į grupes. Į telefoną parsisiunčiamos reikiamos programėlės. Aptariama darbo eiga.
2. Pasikartojame pagrindinius medžių skiriamuosius požymius bei sąvokas.
3. Atliekama užduotis: mokiniai atpažįsta medžius pagal tam tikrus požymius, diskutuoja, kokias geometrines figūras primena skirtingų medžių laja. Tiriamajam darbui klasėje skina po 5-10 lapų nuo pietinės ir šiaurinės medžių pusės. Pastabas pasižymi laisvos formos lapuose.
4. Tyrimas užbaigiamas klasėje, kitos pamokos metu. Mokiniai išmatuoja lapus nuo skirtingų medžio pusių, skaičiuoja, braižo diagramas, daro išvadas, kūrybingai pristato gautus rezultatus.
5. Pamokos pabaigoje vyksta veiklų lauke ir klasėje aptarimas, įsivertinimas.

Skaitmeninė

Medžio lapų tyrimas. Medžių paveikslai. Mąstykime kaip mokslininkai.

Vilkpėdės seniūnija, M. K. Čiurlionio g. 100, LT-15166, Vilnius