egzistenciniai-zmogaus-ieskojimai-ir-atradimai-fauste_57_01694336968-392df04614301d622fc7f751fb712f84.jpg

Egzistenciniai žmogaus ieškojimai ir atradimai „Fauste“

Pamoką sukūrė - Gintaras Tubelis
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    KITA
  • VU teatro salė, Universiteto g. 3

Kas yra komforto zona?

Pamokos sumanymas: Johano Volfgango fon Gėtės „Fausto" veikėjų ir autoriaus arba skirtingų Fausto asmenybės pusių dialogo, kuris vyksta po Fausto mirties, inscenizacija, vienam žmogui įkūnijant du pasirinktus personažus arba visas herojaus asmenybės puses.

Mokiniai gebės analizuoti, kritiškai vertinti ir aktualizuoti kūrinį bei sieti jį su individualia patirtimi. Lavins kritinio ir kūrybinio mąstymo gebėjimus. Remdamiesi kūrinio ir veikėjų analize bei asmenine patirtimi ir kultūrinėmis žiniomis, gebės įtaigiai perteikti sukurtą tekstą.

Pamoka gali vykti Vilniaus universiteto teatro salėje ar kitoje teatrinėje erdvėje.

Pamokos autoriai: teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ugnė Ligeikė.

Sukurti pasirinktų „Fausto“ veikėjų dialogą, kuris vyksta po Fausto mirties.

Lietuvių kalbos pamokose aptariamas J. V. Gėtės gyvenimas ir kūryba, „Fausto“ temos, problemos, literatūriniai veikėjų portretai.

Teatro pamokose nagrinėsime, kas yra komforto zona ir baimė.

Ar Reikia Mums Išeiti Iš Ten Kur Mums Gera?
Pamenu, kai kalbėjau su viena kolege. Ji paminėjo: „Išeik iš komforto zonos, tai tik skambi frazė, iš tikrųjų niekur nereikia eiti, nes juk ten yra gerai...“. Iš dalies sutinku su jos žodžiais, kad gal ir nereikia keisti jeigu mums yra gerai. Dažniausiai kalba eina apie tai, kad mums akivaizdžiai reikia pokyčių, bet mes jų nedarome, nes reikia pereiti baimės ir nežinomybės erdvę. Būtent čia yra pokyčių bijojimas, kurio reikia vengti.

Integruotos pamokos metu vyksta sukurtų „Fausto“ veikėjų dialogų (4 – 5 minutės) pristatymas, komentavimas, aptarimas, įsivertinimas ir vertinimas.

J. V. Gėtė „Faustas“.

Senamiesčio seniūnija, VU teatro salė, Universiteto g. 3