kiekvienas-gyvas-zmogus-yra-kurejas-poetas_57_01693470392-fcc0f75814249bd33bb5761614183bf2.jpeg

„Kiekvienas gyvas žmogus yra kūrėjas, poetas“

Pamoką sukūrė - Ugnė Ligeikė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Pylimo g. 17, Vilnius
  • 3 val.

Kas mane įkvepia kurti?

„Kiekvienas gyvas žmogus yra kūrėjas, poetas“, - rašė Ignas Šeinius „Kuprelyje“. Pamokoje mokiniai bus kviečiami mąstyti apie tai, kas stiprina jų kūrybinį potencialą, bei sukurti meninį vaizdelį naudojant laisvai pasirinktą meno formą (eilėraštį, iliustraciją, vieno žmogaus etiudą, garso takelį ar kt.). Vaizdelyje atskleisti individualius (savo) įkvėpimo šaltinius ir kūrybos temą.

Mokiniai komentuos kitų klasės draugų pristatymus, apmąstys jų sąsajas su individualia patirtimi ir romanu „Kuprelis“.

Pamoką siūlome organizuoti gyvoje ir kūrybos pilnoje erdvėje. Pavyzdžiui, Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius) arba MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius).

Pamokos autoriai: lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ugnė Ligeikė, teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis.

Sukurti meninį vaizdelį apie savo kūrybinių galių kilmę.

UŽDUOTIS
„Kiekvienas gyvas žmogus yra kūrėjas, poetas“, - rašė Ignas Šeinius „Kuprelyje“. Romane Kuprelio kūrybines galias sustiprino meilė Gundei. Pamąstykite, kas stiprina jūsų kūrybinį potencialą. Atradę jūsų kūrybines galias stiprinančią idėją arba problemą, sukurkite apie ją meninį vaizdelį pasirinkta meno forma (eilėraštį, iliustraciją, vieno žmogaus etiudą, garso takelį ar kt.). Pasiruoškite jį pristatyti klasės draugams ir pakomentuoti.

INTEGRUOTA PAMOKA
Mokiniai pristato savo darbus, kuriuose atskleidžia individualius įkvėpimo šaltinius, rūpimas problemas, juos komentuoja, atsako į klasės draugų klausimus.
Vertina klasės draugų pristatymus, aptaria darbų išradingumą, kokybę, sąsajas su romanu „Kuprelis“, diskutuoja.
Vertinimas susideda iš mokinių ir mokytojo suminio vertinimo.

Impresionizmas lietuvių literatūroje

Senamiesčio seniūnija, Pylimo g. 17, Vilnius