geometrines-figuros-musu-aplinkoje_57_01709055739-11d86446b6b095553704b2a9461f4926.jpg

Geometrinės figūros mūsų aplinkoje

Pamoką sukūrė - Jolanta Mizerienė
  • Matematika,
    Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Architektų g. 166

Ar pastebiu geometrines figūras savo aplinkoje?

Pamokos metu mokiniai tyrinėja artimą aplinką, ieško ir įvardija pastebėtas geometrines figūras, savais žodžiais paaiškina matomų objektų formas. Rastas geometrines figūras sugrupuoja ir suskaičiuoja. Nubraižo diagramas. Pamokos pabaigoje pristato užduoties rezultatus, klausosi kitų pristatymų.

Pamokoje ugdomas vaikų pastabumas, darbas komandoje, lavinami skaičiavimo, abstraktaus mąstymo gebėjimai.

Pamoka gali vykti mokyklos kieme arbe bet kurioje atviroje vietoje, tinkamoje aplinkos stebėjimui.

Iliustracijos šaltinis https://shorturl.at/pISX1

Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras.

1. Mokytojas mena mįsles apie geometrines figūras. Mįslės pateiktos pamokos plano aprašyme.
2. Mokiniai diskutuoja, kokias formas ir geometrines figūras mato artimoje aplinkoje. Tyrinėja matomų objektų formas.
3. Mokiniai suskirstomi į komandas po 4. Išdalijami veiklos planai su užduotimis.
4. Komandos renka informaciją ir žymi užduočių lapuose.
5. Surinktos informacijos apibendrinimas.
6. Grupių darbų pristatymas.
7. Refleksija. Mokiniai dalijasi įspūdžiais ką jau žinojo, ką naujo atrado, kas nustebino.

Geometrinės figūros

Lazdynų seniūnija, Architektų g. 166