ilgis-ir-jo-matavimo-budai_57_01710840174-a520d64bb93bd235958e8d24bd51a993.jpg

Atstumas, ilgis ir jų matavimo būdai

Pamoką sukūrė - Mažena Dzisevič
  • Matematika
  • Linkmenų g. 2A, Vilnius, LT -08104

Ar gali skirtis atstumas tarp tų pačių taškų?

Pamokoje moksleiviai pasikartos ilgio ir atstumo sąvokas, susipažins su jų matavimo būdais ir priemonėmis. Keliaudami po pasirinktą vietovę, skirtingais būdais matuos ilgį: naudodamiesi išmaniąja atstumo skaičiavimo programėle, matavimo juostomis, žemėlapyje pateiktu masteliu. Mokysis naudotis žemėlapiu, palyginti ir apibendrinti gautus rezultatus, daryti išvadas.

Pamokoje lavinamas tikslumas ir kruopštumas, darbas poroje, gebėjimas apibendrinti, pateikti išvadas. Ugdomos skaitmeninė, bendradarbiavimo, pažinimo kompetencijos.

Ši pamoka vyksta Japoniškame sode „Taku-Soku-En“, tačiau gali būti pravesta bet kurioje mokytojo pasirinktoje vietovėje.

Iliustracijos šaltinis https://shorturl.at/ht158.

Įtvirtinti ilgio ir atstumo sąvokas, susipažinti su skirtingais matavimo būdais.

1. Mokytojas supažindina mokinius su ilgio ir atstumo sąvokomis. Pateikia pavyzdžių, užduoda papildomų klausimų.
2. Mokytojas paaiškina pamokos planą, užduočių vykdymo tvarką ir eiliškumą.
3. Mokiniai suskirstomi į poras. Mokytojas išdalina užduočių lapus ir darbo priemones.
4. Moksleiviai atlieka užduotis, gautus rezultatus pasižymi atsakymo lape.
5. Porose apibendrina surinktą informaciją, užrašo išvadas.
6. Vyksta atliktų darbų pristatymas.
7. Refleksija. Mokiniai dalijasi įspūdžiais, pateikia pavyzdžių, kokius dar žino atstumo ir ilgio matavimo būdus.

Skaitmeninė

Ilgis. Ilgio matavimas.