matematika-gedimino-kalne_57_01673095801-864fa2cdf46538d5e865fef067bf3087.jpg

• Matematika
  • Arsenalo g. 5
  • 45 min

Ar galime pakartoti matematiką ant Gedimino kalno?

Pamokos vieta - Gedimino kalnas. Pamokos metu sprendžiami realaus turinio uždaviniai apie senovinius Lietuvos pinigus (ilguosius), skaičiuojamas Gedimino kalno aikštelės plotas, prisimenamas kelio, laiko ir greičio sąryšis (kylant keltuvu ar lipant laiptais į kalną), greičio vienetų vertimas.
Pamoka tinka kartojant 10 klasės kursą, nes užduotis apima kelias skirtingas matematikos temas (trigonometriniai sąryšiai stačiajame trikampyje, realaus turinio uždavinių sprendimas sudarant lygtį ar lygčių sistemą, vidurkių skaičiavimas ir t.t.).

Spręsti realaus konteksto uždavinius netradicinėje aplinkoje - ant Gedimino kalno.

1. Susipažinimas su pamokos tikslu ir uždaviniais.
2. Pasiskirstymas į grupes (po 2-4 mokinius), praktinių užduočių išsidalinimas ir aptarimas.
3. Užduočių atlikimas.
4. Refleksija.

Skaitmeninė

Realaus turinio uždaviniai, trigonometriniai sąryšiai stačiajame trikampyje. Uždavinių sprendimas sudarant lygtis ir jų sistemas.

Senamiesčio seniūnija, Arsenalo g. 5