zemes-muzika-kosmose_57_01714119480-a2e523429f0c9d4317e0e260ec14f8bd.jpg

• Žirmūnų g. 6
    Įmonės atstovas
  • 45 min

Ką muzika gali papasakoti apie Žemę ir žmoniją?

Pamokos tikslas – pagrįsti muzikos universalumą ir svarbą žmonėms, ieškoti atsakymo į klausimą, ką kitoms civilizacijoms muzika gali papasakoti apie Žemę ir žmoniją.

Pamokoje mokiniai susipažins su NASA kosminiais projektais, klausysis „kosminės muzikos“, diskutuos, bendraus.

Kūrybinės užduoties metu kurs savo muzikos garso takelį, skirtą nežemiškoms būtybėms. Aplankys Muzikos ir meno skaityklą Vilniaus centrinėje bibliotekoje.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Pagrįsti muzikos universalumą ir svarbą žmonėms.

1. Susipažinimas su dalyviais, pamokos temos pristatymas.

2. Pasakojimas apie muzikos prigimtį (kas yra muzika, kaip muzika sklinda žemėje ir kosmose), muzikos kalbos universalumą, muzikos įvairovę. Diskusija, kokia muzika tiktų pristatyti mūsų civilizaciją.

3. Muzikos projektai kosmose:
a. Voyager, Auksinės plokštelės, jų turinio apžvalga, klausomės ištraukų.
b. Legendinės grupės „The Beatles“ hitas „Across the Universe“ tapo pirmąja daina, kuri skambėjo atvirame kosmose atlikta antenų sistemos „Deep Space Network“ pagalba. Klausomės dainos.
c. NASA Kosminės stoties astronautai muzikuoja savo darbo vietoje – kaip muzikos instrumentai skamba kosmose (fleita, gitara).
d. Pirmasis muzikinis albumas, įrašytas nesvarumo būklėje.

4. Kūrybinė užduotis: dalyviai suskirstomi į grupes po 4-5 mokinius. Atlieka užduotį iš užduoties lapo.

5. Pamokos apibendrinimas, refleksija: ką mokiniai sužinojo naujo, kas nustebino, labiausiai įsiminė.

Muzika

Žirmūnų seniūnija, Žirmūnų g. 6