jav-nepripazinimo-politikos-itaka-lietuvos-valstybingumui_57_01700722370-60cdf4865b2bca4ff1a468a665f2bc35.jpg

JAV nepripažinimo politikos įtaka Lietuvos valstybingumui

Pamoką sukūrė - Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centras
  • Istorija,
    Pilietiškumas
  • Gedimino pr. 51
    Įmonės atstovas

Kodėl man aktuali JAV nepripažinimo politika?

Pamokoje plečiamos vyresniųjų klasių mokinių žinios apie JAV istoriją, JAV lietuvių diasporos politinį lobizmą, ugdomi globalių geopolitinių procesų suvokimo ir politinio dalyvavimo įgūdžiai.

Pamoka sudaryta iš trijų dalių:
1. Iš istorijos, geopolitikos ir tarptautinės teisės perspektyvų moksleiviai supažindinami su JAV nepripažinimo politikos raida XX a. ketvirtąjį dešimtmetį, šios politikos įtaka tarptautinės teisės raidai ir Lietuvos valstybingumui.
2. Pamokos dalyviai supažindinami su politinio dalyvavimo formomis JAV ir Lietuvoje. Atkreipiamas dėmesys į tai, kaip JAV lietuviai įsitraukė į JAV politinį gyvenimą, siekdami šios šalies politikos lauke išlaikyti aktualų neteisėtos Lietuvos aneksijos klausimą.
3. Praktinė užduotis, skirta politinio dalyvavimo įgūdžių formavimui ir tobulinimui.

Edukacinį užsiėmimą veda LNB Valstybingumo centro vadovė istorikė dr. Ilona Strumickienė.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Ugdyti globalių geopolitinių procesų suvokimo ir politinio dalyvavimo įgūdžius.

1. Teorinė dalis (30 min.).
2. Žinių patikrinimas ir aptarimas žaidžiant „Kahoot“ žaidimą (15 min.).
3. Praktinė dalis: moksleiviai susiranda jiems atstovaujantį miesto seniūną bei Seimo narį, išsiaiškina, kaip galima su juo kontaktuoti (10 min.).
4. Išsirenka vieną ar kelias problemas, dėl kurių norėtų kreiptis į savo seniūną ar Seimo narį. Jas pristato pamokos dalyviams (25 min.).
5. Užsiėmimo aptarimas (10 min.)

Pilietiškumo
Skaitmeninė

Tarptautiniai santykiai; JAV istorija; JAV lietuvių diaspora; lobizmas; geopolitiniai procesai

Naujamiesčio seniūnija, Gedimino pr. 51