gintaras-ir-jo-istorija_57_01716142744-b6978f3d82de9627e24d298b1692ab17.png

Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Šv. Mykolo g. 8

Per kiek metų atsiranda Baltijos gintaras?

Pamoka vyksta Gintaro galerijoje Šv. Mykolo g. 8, kur įdomiai ir šiuolaikiškai pristatoma Baltijos gintaro formavimosi eiga, galima sužinoti apie svarbiausias gintaro savybes ir jo vaidmenį senovės lietuvių apeigose. Galerijoje eksponuojami slėpiningi ir mitais apipinti gintarai, taip pat unikali inkliuzų kolekcija.

Mokytojo vedami pro galerijos stendus ir eksponatus, mokiniai susipažins ir tyrinės Baltijos gintaro paslaptis. Atlikdami užduotis, atsakys į klausimus, kaip atsiranda gintarai ir kokių jų būna, kur jų rasti, kiek sveria didžiausias galerijoje esantis gintaras, kaip atskirti tikrą nuo netikro ir t.t.

Unikalus ir pats galerijos pastatas bei aplinka - čia vaikai pamatys ir XV-XVI a. keramikos degimo krosnį, ir autentišką XVI a. Vilniaus grindinio fragmentą.

Į galeriją įėjimas laisvas, tik prieš vykstant prašoma paskambinti tel. +370 610 04258 ir pranešti apie numatomą klasės vizitą.

Iliustracija pamokos autorės.
Dalis teksto iš www.govilnius.lt

Susipažinti su Baltijos gintaru, jo atsiradimu ir svarba.

1. Mokytojas sudomina ir pristato pamokos temą.
2. Klasė keliauja į Gintaro galeriją.
3. Mokytojas veda mokinius pro stendus ir eskponatus, pristato gintaro istoriją, atkreipia dėmesį į XV-XVI a. keramikos degimo krosnį ir kitas galerijos įdomybes.
4. Mokytojas išdalina moksleiviių grupėms darbo lapus su užduotimis, vaikai pradeda gintaro tyrinėjimus.
5. Atlikus užduotis, galerijoje mokiniai pasitikrina atsakymus.
6. Refleksija.

Medžiagų kitimai