s-ziura_1671431309-95aad56ce796c7e9e68756f7724fe5d3.jpg

Ką matau Vilniaus katedros aikštėje?

Pamoką sukūrė - Gabija Baravickaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Šventaragio g.
  • 45 min

Ką? Ką matau?

Lietuvių kalbos pamoka 1 klasės mokiniams.

Vilniaus Katedros aikštė yra žymiausia Lietuvos aikštė, esanti Vilniaus senamiestyje. Senovės kronikose ir legendose vadinta Šventaragio slėniu.
O ką apie ją žino ir gali sužinoti pirmokai?

Mokiniai pagal pateiktą žemėlapį ieško istorinių obejektų Vilniaus Katedros aikštėje ir mokosi taisyklingai atsakyti į klausimus, ką? ir ką matau?

Iš arti pažinti istorinius Vilniaus katedros aikštės objektus, praktiškai gebėti pritaikyti klausimus ką? ir ką matau?

Mokiniai atvykę į katedros aikštę trumpai susipažįsta su jos istorija. Tuomet prisimena, kaip taisyklingai reikia atsakyti į klausimus ką? ir ką matau? Po prisiminimo mokiniams išdalinami žemėlapiai, suskirstomi į grupes ir paaiškinama užduotis,- reikia atrasti žemėlapyje pateikto dalies objekto nuotraukos likusią dalį ir atradus atsakyti į klausimą bei taisyklingai užrašyti atsakymą.

Klausimas ką? ir ką matau?

Senamiesčio seniūnija, Šventaragio g.