menas-miesto-kontekste-m-saukos-skulpturu-ikvepti_57_01710920079-001e6629fae2bfe3c47b110c73a54de6.jpg

Menas miesto kontekste - M. Saukos skulptūrų įkvėpti

Pamoką sukūrė - Rita Giniotienė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    Pradinis ugdymas
  • Laisvės pr. 57, 07190 Vilnius
  • iki 45 min

Ar kito autoriaus skulptūros gali pasakoti mano istoriją?

Pamokoje susipažįstama su šiuolaikinio menininko M. Saukos kūryba, diskutuojama apie asmeninį meno poveikį žmogui.

Pamoka vyksta Vilniaus Viršuliškių miško parke, kur mokiniai kartu su mokytoju lanko M. Saukos skulptūras. Diskutuoja, kodėl jos pastatytos būtent čia ir būtent tokios, analizuoja, kokias emocijas ir mintis jos kelia.

Pamokoje ugdomas mokinių kūrybiškumas, gebėjimas atpažinti savo jausmus, pastabumas, darbas grupelėse.

Pamoka gali būti pratęsta IT pamokose - sukuriant filmuką apie skulptūras; technologijų pamokose - interpretuojant pamokos patirtį, nulipdyti savo skulptūrą.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/dszJK

Mokytis interpretuoti meną per pažintį su M. Saukos skulptūromis.

1. Pasirengimas pamokai. Dailės pamokoje mokiniai susipažįsta su M. Saukos kūryba. Mokytoja papasakoja apie menininko sukurtas ir viešoje erdvėje eksponuojamas 3 metrų aukščio betonines skulptūras, kurios vaizduoja paprastus, tarsi šalia gyvenančius žmones.

2. Įvadas. Mokytojas pristato pamokos temą, primena apie menininką M. Sauką ir kodėl skulptūros pastatytos gana nuošalioje Vilniaus erdvėje, Viršuliškių parke.

3. Pagrindinė veikla. Mokiniai pasiskirsto poromis. Vaikšto po parką, apžiūri visas skulptūras. Atlieka užduotį.

4. Refleksija pagal mokytojo pateiktus klausimus. Įsivertinimas „šviesoforo“ metodu.

Kūrybinės veiklos

Viršuliškių seniūnija, Laisvės pr. 57, 07190 Vilnius