oro-tarsos-nustatymas-artimoje-aplinkoje_57_01708987743-4fe838b32fb92eeb489dad5c60ac3796.jpg

Oro taršos nustatymas artimoje aplinkoje

Pamoką sukūrė - Laima Dešukaitė
  • Gamta,
    Klimatas / tvarumas,
    Pradinis ugdymas
  • Vilniaus Jeruzalės progimnazija

Ar aš kvėpuoju grynu oru?

Ši pamoka suteiks mokiniams praktinės patirties atpažįstant oro taršos požymius, skatins jų atsakomybę prisidėti prie šios aplinkosaugos problemos sprendimo.

Mokiniai supras, kas yra kerpė ir ką galima suprasti apie mus supantį orą sąmoningai stebint kerpes.

Mokiniams bus paaiškinta oro taršos problema, taip skatinant juos tapti aktyvesniais aplinkos apsaugos šalininkais, o galbūt ir pokyčių savo bendruomenėje iniciatoriais.

Diskutuojant apie taršos pasekmes ir galimus sprendimus, mokiniai lavins savo kritinio mąstymo įgūdžius ir gebėjimą analizuoti sudėtingas problemas.

Pamokos metu atliekant oro taršos tyrimus, mokiniai įgis praktinės patirties ir įžvalgų apie tai, ar / kaip jie gali prisidėti prie taršos mažinimo jų artimoje aplinkoje.

Pagrindinė pamokos veikla vyksta lauke kur yra medžių.

Iliustracijos šaltinis https://shorturl.at/gIOWY

Nustatyti ir įvertinti aplinkos oro kokybę.

1. Įvadas klasėje. Mokytoja rodo skaidres ir pasakoja vaikams apie kerpes.
2. Mokytoja pristato pamokos temą ir uždavinius, išdalina užduočių lapus, parengtus pagal skaidrių medžiagą. Mokiniai užsirašo savo duomenis ir tyrimo hipotezę ir keliauja į lauką.
3. Lauke pasirenka 6 medžius, tyrinėja jų kerpes, pagal pamokoje gautą informaciją nustato užterštumo lygį. Tyrimo pabaigoje mokiniai padaro išvadą apie užterštumo lygį jų esamoje aplinkoje.
4. Refleksija. Mokiniai pasidalina mintimis apie tyrimą pagal pateiktus refleksinius klausimus.

Pilietiškumo

Augalai, natūralių buveinių tarša.

Verkių seniūnija, Vilniaus Jeruzalės progimnazija