vabaliukas_1713336933-3e88917670f1f08ed6baf44ea892cdf9.jpg

Visi esame svarbūs - ir žmonės, ir vabaliukai

Pamoką sukūrė - Dominyka Bareikytė
  • Etika,
    Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Antakalnio g. 54
  • iki 45 min

Ar mokame sugyventi su gamta?

Visi esame svarbūs - ne tik mes, mūsų draugai, šeima, bet ir maži vabaliukai, augaliukai, gyvūnėliai.

Pamokoje vaikai stebi ir tyrinėja gamtos objektus ir mažuosius organizmus, mokosi, kad visi esame svarbūs ir turime saugoti vieni kitus.

Išklauso vabaliuko-kareivėlio istoriją, ją aptaria. Pasineria į gamtos objektų medžioklę, mokosi stebėti jiems netrukdant.

Pamokoje ugdomas komandinis darbas, pastabumas, jautrumas mažesniam ir silpnesniam. Pamoka gali vykti mokyklos kieme, artimame parke ar miške.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/bpP36.

Tyrinėti ir stebėti gamtos gyvuosius objektus.

1. Sužadinimo veikla – užduotis „surask objektą pagal spalvą“ (5 min.).
2. Pokalbis su vaikais, kad mums gamtoje būti gera, o ar gamtos organizmai jaučiasi gerai, kai mes būname lauke? (15 min.)
3. Išklausome ir aptariame vabaliuko istoriją (10 min.).
4. Mokiniai poromis keliauja į gamtos objektų medžioklę. Užduočių lapuose pažymi ir užrašo objekto pavadinimą (15 min.).
5. Refleksija – kas buvo sunkiausia, lengviausia, kas patiko labiausiai (5 min.).

Santykis su pasauliu

Antakalnio seniūnija, Antakalnio g. 54