nacionalines-bibliotekos-dirbtuves-pats-sau_57_01713955391-a68a4df22963efd501a2a5bc8259c229.jpg

Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės PATS SAU

Pamoką sukūrė - Nacionalinės bibliotekos Kūrybinių dirbtuvių skyrius
  • Erdvės
  • Gedimino pr. 51
  • 45 min
PATS SAU – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams. Dirbtuvės įsikūrusios pirmame bibliotekos aukšte, 114 kabinete.
Pamoka pas mus – tai galimybė susipažinti su dirbtuvių (angl. makerspace), „pasidaryk pats“, „meikerių“ kultūros reiškiniais ir pamoką vesti neįprastoje erdvėje. Dirbtuvėse vienu metu gali darbuotis viena klasė. Patogiausia, kai dirba iki 25 vaikų. Už pamokos turinį dirbtuvėse atsakingas pats mokytojas.

Dirbtuvėse turime įvairių priemonių ir medžiagų. Esant poreikiui, iš anksto susitaręs ir jei moka, mokytojas gali pasinaudoti mūsų turima įranga:
• 3D spausdintuvais,
• vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustikliu,
• kaitriniu presu,
• lazerinio graviravimo ir pjaustymo įrenginiu,
• virtualiosios realybės akiniais,
• išmaniaisiais LEGO konstruktoriais,
• medžio apdirbimo įrankiais ir įrenginiais,
• siuvimo mašina ir siuvimo priemonėmis,
• kanceliariniais įrenginiais (laminavimo įrenginiais, karštų klijų pistoletais),
• 6 kompiuteriais su reikiamomis programomis.

Rekomenduojama pamokos trukmė - iki valandos.

Norint naudotis erdvėje esančia įranga ir priemonėmis, jas būtina nurodyti pastabų laukelyje rezervuojant erdvę, kad dirbtuvių kuratoriai galėtų laiku įvertinti, ar tuo metu yra reikiamų medžiagų, ar tinkamai veikia įranga. Į dirbtuves galima atsinešti ir savo įrankių, medžiagų.

Mokinių grupes turi lydėti mokytojas, kuris prieš atvykdamas turi susipažinti su dirbtuvių lankymo taisyklėmis: https://www.lnb.lt/media/public/paslaugos/dokumentai/Naudojimosi_kurybinemis_dirbtuves_taisykles_2020-07-08.pdf
Atvykęs į sutartą užsiėmimą, mokytojas turėtų pateikti lydinčio asmens sutikimą (https://www.lnb.lt/media/public/vaikams/Skaitykla/lankytoju_grupe_lydincio_asmens_sutikimas_2020.pdf) ir moksleivių grupės narių sąrašą.

Sutartu laiku dirbtuvių kuratoriai įleis užsiregistravusią klasę į dirbtuves ir per pamoką bus patalpose. Erdvę rezervuojantis mokytojas atsakingas už inventorių ir taisyklių laikymąsi dirbtuvėse.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Naujamiesčio seniūnija, Gedimino pr. 51