paroda-protesto-menas-sovietmecio-nepaklusnieji_57_01707990164-30e208118a6de4f05928cdf7878889e2.jpg

Paroda „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“

Pamoką sukūrė - Radvilų rūmų dailės muziejus
  • Erdvės
  • Vilniaus g. 24
  • 45 min

Kaip ideologinio diktato sąlygomis kūrė neoficialieji menininkai?

Parodoje „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ kviečiame paįvairinti istorijos, dailės, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas.

Čia mokiniai sužinos, kaip ideologinio diktato ir cenzūros sąlygomis kūrė 7–9 dešimtmetyje Sovietų Sąjungoje gyvenę neoficialieji menininkai. Atras, kaip per skirtingas raiškos priemones kūriniuose atsiskleidžia bendra kūrybinės laisvės siekio, nepaklusnumo savojo laikmečio ideologinėms ir estetinėms nuostatoms žinutė. Moksleiviai turės galimybę apmąstyti kūrybinio pasipriešinimo svarbą.

Atvykę į parodą, mokiniai galės pasitikrinti savo žinias parodai pritaikytoje programėlėje. Su parodos kontekstu rekomenduojama susipažinti iš anksto svetainėje https://protestomenas.lndm.lt. Ši svetainė išmaniajame įrenginyje pasitelkiama ir kaip parodos lankytojo gidas arba gali būti naudojama parodos turinio pažinimui mokykloje, namuose.

Muziejaus edukatorius palydės užsiregistravusią klasę į parodą, išdalins planšetinius kompiuterius, supažindins su juose įdiegta specialia parodos aplikacija. Aplikacija sukurta viktorinos principu: vaikštant po parodą klausimai užduodami ir į juos atsakoma sustojant prie eksponatų. Žaidimas trunka 15 min., tad mokytojas gali pasirinkti, kaip jį įterpti į pamokos planą - toks žaidybinis pasivaikščiojimas gali būti įvadas į diskusiją arba naudojamas pamokos apibendrinimui.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Suprasti ir apmąstyti kūrybinio pasipriešinimo svarbą.

Senamiesčio seniūnija, Vilniaus g. 24