laisves-gyneju-diena_57_01673374963-6ed55cb65bb8b4dd231860e717c9aba6.jpg

• Pilietiškumas
  • Sausio 13-osios g. 10, 04347 Vilnius

Ką tau reiškia laisvė?

1991 m. sausio 13 d. sovietiniai tankai apsupo bokštą ir jį jėga užėmė, kad atimtų iš Lietuvos radijo ir televizijos transliavimo galimybę, o patys galėtų nekliudomai transliuoti sovietinę antilietuvišką propagandą.

Tūkstančiai beginklių žmonių bandė tai sutrukdyti, keturiolika jų žuvo. Bokšto papėdėje gynėjų atminimui įrengtas paminklas.

Sausio 13 d. Lietuvoje yra vadinama „Laisvės gynėjų diena“ ir yra valstybinė šventė. Tad sausio 13 d. pamokų integracijai šį vieta suteiktų galimybę pabūti piliečiu ir prisiminti istoriją, kaip sunkiai gynėjai kovojo dėl laisvės.

Įtvirtinti žinias apie ,,Laisvės gynėjų dieną“.

Pamokų metu mokiniai prisimins, kaip sunkiai gynėjai gynė laisvę. Pasikartos ,,Tautišką giesmę" įrašant praleistus žodžius. Prisimins, kodėl Neužmirštuolė asocijuojasi su sausio 13 diena.

Pagerbiant gynėjus, mokiniai išsikirps neužmirštuoles ir prisikabins prie striukių. Integruojant veiklas mokiniai atliks matematikos užduotis, kurios susijusius su pagrindiniais sausio 13 dienos įvykio simboliais.

Lavins minčių rišlumą ir parašys trumpą atpasakojimą ,,Ką jiems reiškia Lietuvos vėliavos spalvos?"

Pilietiškumo

Rišlus tekstas, teksto kūrimas, pilietiškumas, aritmetika

Karoliniškių seniūnija, Sausio 13-osios g. 10, 04347 Vilnius