tapk-antikoruptikos-herojumi_57_01713417932-eb454ec7b0171a330464cbf52c9d816c.jpg

Tapk ANTIKORUPTIKOS herojumi!

Pamoką sukūrė - Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba
  • Pilietiškumas
  • A. Jakšto g. 6
    Įmonės atstovas
  • 45 min

Kokią įtaką ekonomikai, teisingumui ir demokratijai daro skaidrumas?

5–12 klasių moksleiviai kviečiami išbandyti pamoką Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyboje. Pamoką ves Antikorupcinio švietimo skyriaus pareigūnas/-ė, agentas/-ė. Susitikimo dalyviai pagilins supratimą apie korupcijos žalą visuomenei ir apie tai, kas padeda kurti skaidrią aplinką.

Pagrindinis pamokos akcentas – stalo žaidimas „Antikoruptika“, kviečiantis žaidėją leistis į nuotykį ir istorijas iš tikro gyvenimo. Šis žaidimas yra apie šalia mūsų esančius didvyrius, kurie kasdieniais sprendimais aplink kuria saugumą, stiprina pasitikėjimą ir sąžiningumu nugali neteisybę.

Žaidėjas gali tapti „Antikoruptikos“ herojumi, kuris renkasi tai, kas teisinga, sąžininga ir gera. Tačiau ar būti gėrio pusėje visada lengva? Ar visada aišku, kas teisinga, o kas ne? Tai nelengvi klausimai, kviečiantys stiprinti savo super galią – antikorupcinį sąmoningumą ir geriau pažinti valstybės gyvenimą.
Pamokos pabaigoje dalyviai aptars žaidimo procesą ir patirtis.

SVARBU: Maloniai prašome, registruotis pamokai, ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki pageidaujamo laiko. Sulaukus pamokos rezervacijos patvirtinimo, būtina iš anksto kontaktiniu el. paštu pateikti visų atvykstančiųjų sąrašą, o atvykus turėti asmens tapatybės dokumentą (pvz.: asmens tapatybės kortelę, pasą, mokinio pažymėjimą).
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Stiprinti antikorupcinį sąmoningumą – supratimą apie korupcijos žalą visuomenei ir pasiryžimą stiprinti skaidrumą.

1) Įvadas – apibūdinama Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, pristatomos veiklos kryptys bei aptariama, kas yra korupcija.
2) Paaiškinamos stalo žaidimo „Antikoruptika“ taisyklės ir pasiruošiama žaidimui.
3) Mokiniai žaidžia komandomis, traukia korteles, kuriose pateiktos probleminės situacijos. Žaidėjai diskutuodami turi pasirinkti antikorupciniu požiūriu vertingus sprendimus.
4) Pamokos pabaigoje aptariamas žaidimo procesas ir patirtys.

Pilietiškumo

Valstybės veikimo principai ir institucijos; visuomenės socialiniai santykiai bei elgesys, moralės ir etikos normos

Naujamiesčio seniūnija, A. Jakšto g. 6