pilies-gatves-paslaptys_57_01716395252-5d7bef5556ba26a984c008840ca02b40.png

Pradinis ugdymas
  • Pilies g. 4
  • iki 45 min

Ką slepia Pilies gatvės fasadai?

Pamokos metu, tyrinėdami Pilies gatvės pastatų fasadus, vaikai susipažįsta su autentišku Vilniaus veidu, kurį formuoja įvairūs architektūros stiliai.

Pradinukai vaikšto po Vilniaus senamiestį ir susipažįsta su trimis architektūros stiliais - gotika, renesansu, baroku. Padedant mokytojai, Pilies gatvėje atranda autentiškus šių stilių pastatus, grupėse arba individualiai pildo stilių bruožų stebėjimus.

Baigę užduotį, stebi kitų Vilniaus senamiesčio pastatų fasadus arba peržiūri nuotraukas. Visi kartu sprendžia, kokio stiliaus detalių pastebi ant pastato fasado, kokiu architektūriniu stiliumi jis buvo pastatytas.

Pamokoje ugdomas vaikų pastabumas, dėmesio koncentracija, atidumas detalėms, lavinama reakcija, darbo grupėje įgūdžiai.

Iliustracija pamokos autorės.

Susipažinti su gotikos, renesanso, baroko architektūros stiliais.

1. Sudominimas pamokos tema.
2. Mokytojas papasakoja vaikams apie Pilies gatvę (pasakojimas yra medžiagoje).
3. Klasė keliauja Pilies gatve, stabteli prie skirtingų architektūros stilių pastatų.
4. Mokytoja trumpai pristato pagrindinius stilių bruožus. Vaikai (individualiai arba grupėse) pasižymi.
5. Toliau stebimi namų fasadai, mokiniai bando atpažinti būdingas detales ir stilius. Galima tyrinėti ir pastatų nuotraukas.
6. Refleksija pagal pateiktas sakinių pradžias.

Gyvenamoji vietovė. Aplinkos stebėjimas ir vaizdavimas. Kultūrinis paveldas.

Senamiesčio seniūnija, Pilies g. 4