privaloma-ar-draudziama_57_01713862393-f61dab4d5dc337981b8848293c64176a.jpg

• Šeškinės g. 25, Vilnius
  • 45 min

Kam reikalingos taisyklės?

Ši anglų kalbos pamoka (angl. pavadinimas "Must or mustn't") skirta įtvirtinti gramatikos ir praktinius vartojimo įgūdžius, praplėsti žinias apie mokyklos taisyklių reikšmę.

Mokiniai vaikšto mokyklos kieme, susipažįsta su juos supančia aplinka, daiktais, augalais, įvardija juos angliškai (grass, trees, flowers, bench, stadium, playground, bins, path, stairs, greenhouse). Stebi vietovėje esančius ženklus ir atkuria taisykles, ką jie reiškia.

Vaikai laipsniškai įsitraukia į veiklas, vartodami veiksmažodžius „must“ ir „mustn’t“, ir taip susipažįsta su mokyklos taisyklėmis.

Pamokos turinys gali būti kūrybiškai adaptuotas visiems metų laikams ir kitoms erdvėms, kuriose reikia laikytis taisyklių ir priimtinų elgesio normų.

Nuotrauka iš https://pin.it/72DQR3CEN

Įtvirtinti anglų kalbą, sukuriant taisykles su veiksmažodžiais „must“ ir „mustn’t“.

1. Mokytoja su mokiniais tyrinėja aplinkoje esančius draudžiamuosius ženklus, pvz. ant stadiono tvoros. Kuria sakinius su „must“ ir „mustn’t“, ką tie ženklai reiškia.
2. Toliau mokiniai patys atpažįsta apribojimus, vienas kitam imituoja galimas situacijas, sudaro taisykles. Taip įsisamonina, kad taisyklės reikalingos, jeigu norime, kad mūsų aplinka būtų graži ir tvarkinga, o tarpusavio santykiai - darnūs.
3. Mokiniai skatinami apibūdinti, kokie gali būti ženklai: jų spalva ir forma (circle, square, triangle), paveikslėls ženklo fone (a picture in the background).
4. Grįžę į mokyklą, mokiniai pasako 6-10 išmoktus naujus žodžius, atlieka kūrybinį darbą - sukuria 2 ženklus ir parašo klasės taisykles su „must“ ir „mustn’t“. Ženklus galima kūrybingai panaudoti klasėje.
5. Pabaigoje mokinė „žurnalistė“ apklausia, kokie buvo įspūdžiai, pasikartoja sužinotas mokyklos taisykles.

Vartojamo žodyno apimtis. Sakytinio teksto produkavimas (kalbėjimas).

Šeškinės seniūnija, Šeškinės g. 25, Vilnius