vabzdziu-viesbutis-bernardinu-sode-svarbus-net-ir-patys-maziausi_57_01673781063-415259b4e38133e36c093fea75cc2b0f.jpg

Vabzdžių viešbutis Bernardinų sode: svarbūs net ir patys mažiausi

Pamoką sukūrė - Gintaras Inta
  • Gamta
  • Barboros Radvilaitės g. 8A
  • 3 val.

Kaip gyvena vabzdžiai, apsistoję Bernardinų sodo vabzdžių viešbutyje?

Pamokos metu mokiniai tyrinės įdomųjį Bernardinų sodo vabzdžių gyvenimą. Reikės sukurti savo vabzdžių viešbutį ir ištirti detektyvinę mįsle, kuri susijusi su dažniausiai Lietuvoje aptinkamais vabzdžiais. Mokiniai mokysis apie gamtos reiškinių̨ tarpusavio priklausomybę bei būtinybę saugoti ir vertinti gamtoje esančius net ir mažiausius padarėlius.

Skatinti mokinius vertinti juos supančią gamtą ir domėtis vabzdžių svarba ekosistemoms

1. Mokiniams pristatoma pamokos tema bei pamokos sąvokos.
2. Minčių lietus. Mokytojas klausia vaikų, kodėl vabzdžiai svarbūs įvairioms ekosistemoms.
3. Mokiniai su mokytoju suranda vabzdžių viešbutį Bernardinų sode.
4. Užduotyje „Vabzdžių viešbutis“ perskaito, kokią įtaką vabzdžiai daro gamtai (ekosistemos).
5. Piešia savo vabzdžių viešbutį.
6. Atlieka tiriamąją veiklą „Vabzdžių detektyvas“.
7. Mokiniai pildo „Drugio vystymasis“ schemą.
8. Žaidžiamos estafetės „Skruzdėlių̨ varžybos“.
9. Refleksija.

Etika: „Kaip aš rūpinuosi aplinka, augalais ir gyvūnais?“ Pasaulio pažinimas: „Žmogus ir gyvoji gamta: augalų ir gyvūnų̨ tarpusavio priklausomybės ryšiai“

Senamiesčio seniūnija, Barboros Radvilaitės g. 8A