susipazistu-su-savo-artimiausia-aplinka_57_01713174113-7e78ddb67ddb66f727cf26e2246736a7.jpg

Susipažįstu su savo artimiausia aplinka

Pamoką sukūrė - Irma Ogylbienė
  • Pritaikytos programos,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Žirmūnų g. 143, LT-09128 Vilnius

Ar žinau kelią iki artimiausios stotelės?

Pamoka skirta mokiniams, turintiems nežymų ir vidutinį intelekto sutrikimą, kuriems sunku orientuotis aplinkoje bei yra sutrikęs erdvės suvokimas.

Pamokos tikslas - mokyti orientuotis artimoje aplinkoje, ugdyti mokinių savarankiškumą ir pastabumą. Moksleiviai grupėmis keliaus mokytojo nurodytu maršrutu, atliks artimiausių objektų stebėjimą, mokysis orientuotis, pagal rajone esančius pastatus, pildys užduočių lapus. Po pamokos mokiniai gebės surasti pastato adresą, reikiamą autobuso stotelę

Naudojamos priemonės: užduočių lapai, rašiklis, segtuvas kietu pagrindu, viešojo transporto bilietas.

Pamokoje ugdomas mokinių gebėjimas dirbti komandoje, lavinami komunikavimo, pažinimo įgūdžiai.

Nuotrauka https://neakivaizdinisvilnius.lt/studijos/zirmunai/

Mokyti orientuotis aplinkoje, ugdyti mokinių savarankiškumą ir pastabumą.

1. Mokiniai saugaus elgesio taisyklėmis ir pamokos užduotimi. Kiekvienam mokiniui išdalinamos priemonės.
2. Pamoka prasideda prie pasirinktos autobuso stotelės (pvz. „Žirmūnų seniūnija“).
3. Mokiniai keliauja nuorodytu maršrutu ir ieško objektų pagal užduočių lapą. Suradę juos pasižymi.
4. Praėjus numatytą maršrutą, tyrimas stabdomas.
5. Mokiniai suskirstomi į grupes po 3-4. Grupėse aptaria savo užrašus.
6. Mokytojas aplanko kiekvieną grupę, trumpai aptaria jų patirtį.
7. Po aptarimo surenkami užduočių lapai ir viešuoju transportu grįžtama iki pradinės stotelės.

Atsakingi sprendimai ir elgesys. Kasdien ės situacijos

Žirmūnų seniūnija, Žirmūnų g. 143, LT-09128 Vilnius