daiktavardziu-linksniavimas-pasakos-kurimas-gimtosios-rusu-kalbos-pamoka2_57_01700800558-5af2d6c1d9d54965d8f76dd4fa349e1c.jpg

Seku pasaką su rusų k. daiktavardžių linksniuotėmis

Pamoką sukūrė - Inessa Maculevic
  • Kitos kalbos
  • Vilniaus Pasakų parkas (Karoliniškės)

Ar pažįstu rusų k. daiktavardžių linksniuotes?

Šioje rusų kalbos (gimtosios) pamokoje mokiniai per praktines užduotis įtvirtins žinias apie tris rusų k. daiktavardžių linksniuotes.

Atlikdami grupines užduotis, mokiniai sukurs koliažą, kuriame atvaizduos trijų linksniuočių daiktavardžius. Po to, naudodami pasirinktus daiktavardžius, sukurs ir užrašys pasaką iš 15-20 sakinių, kreipdami dėmesį į šių daiktavardžių galūnes. Savo darbą pristatys mokytojui ir klasės draugams.

Pamoka vyksta „Pasakų parke“ Karoliniškėse, bet gali vykti ir kitose Vilniaus vietose, kuriose yra pasakų kūrimui tinkamų objektų.

Sukurti pasaką naudojant daiktavardžių linksniuotes, taisyklingai užrašyti galūnes.

Svarbu, kad prieš pamoką mokiniai būtų susipažinę su trijų linksniuočių daiktavardžiais, jų galūnėmis ir 6 linksniais. Rekomenduojama iš anksto peržiūrėti pateiktį ir atsakyti į klausimus, kuriuos rasite pamokos medžiagoje.

1. Mokiniams pristatomas pamokos uždavinys, išdalinama pagalbinė medžiaga (5 min.).

2. Naudojant pateiktį, pakartojamos trijų linksniuočių daiktavardžių galūnės, jų kaitymas linksniais ir skaičiais (10 min.).

3. Keliaudami į parką, stebėdami aplinkos objektus ir naudodamiesi pagalbine medžiaga, mokiniai individualiai kaupia trijų linksniuočių daiktavardžius ir įsirašo juos į lentelę (25 min.).

4. Dirbdami grupėse, mokiniai fotografuoja sutinkamus objektus ir sudaro nuotraukų koliažą naudodami trijų linksniuočių daiktavardžius (15 min.).

5. Iš visų „surinktų“ daiktavardžių (t.y. pasižymėtų kelionėje ir naudotų koliaže) mokiniai grupėse sukuria ir užrašo pasaką iš 15-20 sakinių. Stengiasi taisyklingai užrašyti daiktavardžių linksnių galūnes! (25 min.).

6. Mokiniai pristato darbus ir pasidalina įžvalgomis apie bendraklasių sukurtas pasakas.

7. Į(si)vertinimas ir refleksija. Vertinimo kriterijai pateikti pamokos medžiagoje.

Skaitmeninė

Daiktavardžių linksniavimas

Karoliniškių seniūnija, Vilniaus Pasakų parkas (Karoliniškės)