metu-laikai-drauge-su-ivardziais_57_01713288979-a8b7c09f7f1c56838c595895141c3651.jpg

Pažintis su įvardžiais visais metų laikais

Pamoką sukūrė - Natalija Šumskaja
  • Kitos kalbos
  • Šviesos g. 23

Koks metų laikas tau labiausiai patinka?

Rusų kalbos pamoka, kurios metu, atlikdami kūrybinę užduotį, mokiniai įtvirtins įvardžių vartojimą ir išmoks naujų žodžių.

Mokiniai, poromis stebėdami vyksmą aplinkoje, iš mokytojos duotos medžiagos renka įvardžius ir žodžius, tinkamus stebimiems reiškiniams apibūdinti. Piešia ir kuria dialogą, koks metų laikas labiausiai patinka draugui. Žaidžia įvardžių žaidimą.

Pamokoje ugdomi komandinio darbo įgūdžiai, komunikavimo, kūrybiškumo, pažinimo kompetencijos.

Pamoka gali būti adaptuota kitų kalbų mokymui. Ji gali vykti vaizdingoje miesto aplinkoje: parke, prie upės, paplūdimyje.

Nuotrauka iš www.grinda.lt

Įtvirtinti rusų kalbos įvardžių vartojimą, išmokti naujus žodžius.

1. Mokytojas su mokiniais keliauja į lauką – išsirenka vietą prie mokyklos ar miesto paplūdimyje, parke. Vaikams susėdus ratu, mokytojas paskelbia pamokos temą ir uždavinį (5 min.).
2. Mokytojas kartu su mokiniais pasikartoja įvardžius ir išnagrinėja naujus žodžius. Išdalinami užduočių lapai (10 min.).
3. Pasikartojus pamokos medžiagą, mokytojas pateikia kūrybinę užduotį (10 min.).
4. Mokytojas paskirsto po du mokinius, jie apsikeičia lapais ir kuria dialogą. Kilus klausimų, kreipiasi į mokytoją (15 min.).
5. Įvardžių žaidimas (15 min.).
6. Mokinių refleksija (5 min.).

Įvardžiai.

Grigiškių seniūnija, Šviesos g. 23