kaledu-tradicijos-vilniaus-senamiestyje_57_01701628571-ca550cc9a7e8e329d6789e1fa7d95089.png

Kalėdų tradicijos Vilniaus Senamiestyje

Pamoką sukūrė - Marytė Jonuškienė
  • Pradinis ugdymas
  • Vinco Kudirkos aikštė

Ar yra tradicijų kalėdiškai pasipuošusiame Vilniuje?

Yra dalykų, kurie nesikeičia ilgą laiką. Jie perduodami iš kartos į kartą ir vadinami tradicijomis. Tradicijos visada yra kultūros dalis, jau vaikystėje perimamos iš artimųjų.

Pamokos metu pirmokai patyriminėje veikloje susipažįsta su kalėdinėmis tradicijomis Vilniuje, išsiaiškina jų prasmę. Mokiniai keliauja Gedimino prospektu nuo Vinco Kudirkos iki Katedros aikštės, ieško kalėdinių tradicijų pavyzdžių, juos įvardija ir sužino, kuo jie svarbūs.

Pamokai tinkamas laikas - gruodžio mėn., kuomet miestas pasipuošia Kalėdoms. Mokiniai dirba grupėmis, pamoką veda mokytojas ir padėjėjas.

Iliustraciją sukūrė pamokos autorė.

Pastebėti ir įvardinti kalėdines tradicijas šventinėje Vilniaus puošyboje.

1. ĮVADINĖ DALIS (10 min.). Mokiniai pasiskirsto po tris ir keletą minučių pasivaikšto po Vinco Kudirkos aikštę stebėdami aplinką. Įspūdžių aptarimas ir temos pristatymas. Susipažinimas su užduotimis, išdalinami užduočių lapai.

2. PAGRINDINĖ VEIKLA (50 min.). Mokiniai pasiskirsto grupėmis ir eina Gedimino prospektu nuo Vinco Kudirkos aikštės į Katedros aikštę. Pakeliui stebi ir skaičiuoja užduotyje nurodytus kalėdinius ženklus.
Katedros aikštėje mokiniai lanko kalėdinę mugę, Vilniaus arkikatedrą, prakartėlę. Mokytojas pristato kalėdines tradicijas ir jų prasmę, papildo mokinių pastebėjimus.

3. REFLEKSIJA (10 min.). Mokiniai traukia meduolius ir prisimena tradicijos pavyzdį, kurį matė ir aptarė patyriminėje veikloje. Visi suvalgo po meduolį, pasidalija įspūdžiais ir grįžta į mokyklą.
Klasėje A4 lape parengia įsimintiniausios tradicijos pristatymą.

Visuomeninis ugdymas. Lietuvių kalba ir literatūra.

Senamiesčio seniūnija, Vinco Kudirkos aikštė