pavasario-zenklu-beieskant_57_01712845480-03e9f87c5f4340be063aa2331990b9b9.jpg

Pradinis ugdymas
  • Lakštingalų g. 8, Vilnius
  • 45 min

Ar pastebi pavasarinės gamtos ženklus?

Žaisminga pamoka, skirta pradinėms ar lavinamosioms klasėms - mokiniams, turintiems vidutinį ar žymų intelekto sutrikimą.

Mokiniai vaikšto po netoli mokyklos esančią gamtos teritoriją (parką, pievą, mišką), stebi gamtą, atpažįsta pavasario ženklus: orą, gėles, medžius, vabalus, klausosi paukščių čiulbėjimo.

Mokytoja paaiškina, kaip atpažinti gamtos reiškinius ir objektus, moko juos įvardinti. Mokiniai atlieka užduotis, naudoja didinamuosius stiklus, žiūronus.

Aptariant stebimus gamtos objektus, minamos mįslės apie saulę, medį, eglę, skruzdėlyną, bitę. Pakeliui atliekama „Linksmoji mankšta“.

Atpažinti ir gebėti įvardinti stebimus gamtos reiškinius ir objektus.

1. Mokytoja su mokiniais aptaria saugų elgesį gamtoje. Mokytoja pristato pamokos temą ir veiklas. Mokiniai apsivelka ryškias liemenes.
2. Klasė vaikšto po šalia mokyklos esančią gamtinę teritoriją - pievą, mišką, parką ir pan. Naudodami didinamuosius stiklus ir žiūronus, stebi paukščius, augalus, vabalus, orą. Pamatytus objektus įvardija ir pažymi užduočių lape.
3. Mokytoja mena mįsles apie surastus objektus (saulė, dangus, medis, skruzdėlynas, sraigė, bitė), vaikai bando atspėti.
4. „Linksmoji mankšta“ - mokiniai siūlo žodį, susijusį su pavasariu, mokytoja užrašo jį ant lapo. Visi kartu renka žodį raidėmis, atlikdami judesius pagal abėcėlę, pateiktą pamokos medžiagoje.
5. Po mankštos visi atsigeria vandens (jei yra galimybė - beržų sulos). Mokytoja primena apie skysčių svarbą žmogaus organizmui, ypač šiltuoju metų laikotarpiu.
6. Apibendrinimas. Aptariame, ką pamatėme ir išmokome per veiklą gamtoje. Akcentuojamas pavasario gamtos grožis, gamtos įvairovės svarba, būtinybė saugoti gamtą. Apsižiūrime, ar neparsinešame erkių!

Gyvoji gamta

Antakalnio seniūnija, Lakštingalų g. 8, Vilnius