five-senses_1709203095-981428a5ec7736c0007877e6e5541637.jpg

Pažinkime gamtą per penkis žmogaus pojūčius

Pamoką sukūrė - Jolita Gerbatavičienė
  • Pradinis ugdymas
  • Antakalnio g. 17

Kaip per penkis pojūčius atsiskleidžia gamtos grožis?

Parke, sode ar kitoje gražioje gamtos vietoje mokiniai kartu su mokytoju aptaria penkis pagrindinius žmogaus pojūčius. Svarsto, kokių organų pagalba mes juos patiriame.

Pasiskirstę grupėmis, mokiniai atlieka aplinkos tyrimą per pojūčius: vaikšto po parką, uosto, liečia, stebi, ragauja, klauso. Pastebėjimus registruoja užduočių lape, grupėse apibendrina, tyrimo rezultatus pristato klasės draugams. Pabaigoje diskutuoja, kaip penki pojūčiai padeda patirti supančio pasaulio grožį.

Pamokoje ugdomas komandinis darbas, pastabumas, gebėjimas apibendrinti.

Iliustracijos šaltinis https://shorturl.at/bzN13 .

Per penkis savo pojūčius pajusti gamtos grožį.

1. Aptarimas, kokius penkis pojūčius turi žmogus. Kokie organai padeda mums tą pajusti? Ką matome, girdime, užuodžiame, juntame šioje parko ar gamtos erdvėje?
2. Mokiniams išdalijami plaštakos trafaretai, ant kiekvieno piršto mokiniai užrašo pojūčius.
3. Mokiniai suskirstomi grupėmis po penkis, per pojūčius tyrinėja teritoriją bei užpildo gautą lentelę. Grupelėse mokiniai pasiskirsto, kas kurį pojūtį pristatys sekančioje užduotyje.
4. Vaikai sustoja į grupes pagal kiekvieną pojūtį, apibendrina informaciją ir pristato klasės draugams.
5. Įsivertina savo darbą grupėje.

Penki žmogaus pojūčiai.

Antakalnio seniūnija, Antakalnio g. 17