vabalu-viesbutis-pasidaryk-pats_57_01712926037-e8bf8b2944e51ebe8714e3a99c08c809.jpeg

Statome namus vabzdžiams

Pamoką sukūrė - Aušra Jokubauskaitė
  • Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Pasakų parkas

Kaip galiu prisidėti prie geresnio vabzdžių gyvenimo?

Vabzdžių viešbučiai gali būti įvairių formų ir dydžio, priklausomai nuo to, kokiems vabzdžiams skirti. Vabzdžių naudą jau seniai įvertino ūkininkai ir gamtos mylėtojai, kurie namelius stato vabzdžiams apdulkintojams, boružėlėms, drugeliams, vapsoms, bitėms ir pan.

Pamokos metu aptariama, kodėl mums svarbūs vabzdžiai. Išsiaiškinama, kaip galima vabzdžiams padėti turėti „namus“.

Praktinėje pamokos dalyje mokiniai grupelėmis renka kuo įvairesnę gamtinę medžiagą. Surinkta medžiaga atsineštoje dėžutėje dėliojama į „kambarius", taip sukuriant vabzdžių viešbutį.

Pamokoje ugdomas mokinių bendradarbiavimas, kūrybiškumas, skatinamas kritinis mąstymas, gilinamos gamtamokslinės žinios.

Skatinti mokinių domėjimąsi juos supančia gamta, prisidėti prie jos saugojimo.

1. Įvadas. Aptariama kodėl mums svarbūs vabzdžiai. Išsiaiškinama, kaip galima vabzdžiams padėti turėti „namus“.
2. Mokytojas pristato pamokos temą, užduotis ir įvertinimą.
3. Tyrinėjimas. Mokiniai suskirstomi į grupes. Vaikšto parke, renka įvairią gamtinę medžiagą - kankorėžius, šakeles, samanas, lapus, žievę.
4. Kūrybinis darbas. Atsineštose dėžutėse grupės kuria vabzdžių viešbučius – dėlioja surinktą gamtinę medžiaga į atskirus „kambarėlius“.
5. Darbų pristatymas, refleksija. Mokiniai pristato sukurtus vabzdžių viešbučius.
6. Mokiniai aptaria pamokos įspūdžius, kas pavyko, kas ne, ką naujo sužinojo.

Vabzdžiai. Miškas, miško gyvūnai

Karoliniškių seniūnija, Pasakų parkas