vilniaus-muziejaus-paroda-kaupti-saugoti-atskleisti-muziejaus-detektyvas_57_01712242946-540c94b31910de27ecdfaae002949601.jpg

Vilniaus muziejaus paroda „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“

Maksimalus dalyvių skaičius: 25
Pamoką sukūrė - VšĮ Vilniaus miesto muziejus
  • Erdvės
  • Viduje
  • Vokiečių g. 6
  • Pamoką veda
    Mokytojas
  • 1:30 val.
Kviečiame naudotis Vilniaus muziejaus erdve savo pamokoms. Dinamiškas ir nuolat besikeičiantis, kaip ir pats miestas, Vilniaus muziejus kasmet pristato po 2–3 parodas, grįstas autentiškais miesto gyvenimo tyrimais. Išskirtinai Vilniui skirtas muziejus kviečia įdėmiau įsižiūrėti į mus nuolat supančią aplinką ir joje išvysti ką nors netikėto.

Parodoje „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“ pristatomas Vilniaus muziejaus rinkinys, kuriame eksponatai dažnai yra tarsi įkalčiai, padedantys rekonstruoti vilniečių ir paties miesto istoriją. Portsigaras pasakoja apie lenkų tautybės vilniečių per(si)kėlimą į Lenkiją pokariu, o acto butelis – apie vieną seniausių iki šiol veikiančių miesto įmonių „Vilniaus degtinė“. Tuo tarpu muziejaus tyrėjams dažnai tenka detektyvų vaidmuo. Jie ieško užuominų detalėse, kvočia liudininkus, nustato ryšius tarp daiktų, įvykių, žmonių ir atkuria pamirštas istorijas. Parodoje rasite 36 „bylas“, išnarpliotas ir dar ne.

Parodos turinys aktualus istorijos, pasaulio pažinimo, geografijos pamokoms, tačiau gali būti pritaikomas ir kitoms temoms.

Erdvėje galima laisvai judėti, yra pagalvėlių, skirtų atsisėsti kiekvienam mokiniui, taip pat segtuvų, naudojamų rašymo pagrindui.

Paroda: https://vilniausmuziejus.lt/kaupti-saugoti-atskleisti-muziejaus-detektyvas-2/
Muziejus: https://vilniausmuziejus.lt/
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Pamokos vieta:

Senamiesčio seniūnija, Vokiečių g. 6
Visos pamokos
Kaip naudotis?