demografiniu-procesu-raidos-atspindziai_57_01715776174-a44b2ad01ec933dd2a26a10c4e78a84d.jpg

Demografinių procesų raidos atspindžiai

Pamoką sukūrė - Valstybės duomenų agentūra
  • Geografija
  • Gedimino pr. 29, Vilnius
    Įmonės atstovas
  • 45 min

Kaip keičiasi gyventojų pasiskirstymas pagal amžių ir lytį?

Pamokoje mokiniai bus supažindinti su pagrindiniais gyventojų skaičiaus pokyčius lemiančiais demografiniais procesais. Bus siekiama paaiškinti, kodėl svarbu žinoti ne tik bendrą gyventojų skaičių, bet ir gyventojų pasiskirstymą pagal amžių ir/ar lytį.

Mokiniai sužinos apie gyventojų amžiaus ir lyties piramidžių tipus, o vėliau savo žinias pritaikys braižydami piramides savarankiškai. Naudosime duomenis iš Oficialiosios statistikos portalo Rodiklių duomenų bazės.

Nuotrauka Ryoji Iwata iš unsplash.com
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Supažindinti moksleivius su populiacijos amžiaus struktūros pokyčiais demografinių procesų raidos kontekste.

1. Pamokoje pirmiausia trumpai apibūdinamas gyventojų skaičiaus nustatymas, minint tris pagrindinius demografinius procesus – gimstamumą, mirtingumą ir tarptautinę migraciją;
2. Antroje dalyje pristatomi gyventojų senėjimo rodikliai ir gyventojų pasiskirstymo pagal amžių ir lytį piramidžių tipai – piltuvo, trikampio, varpo ir urnos formos piramidės – ir šiuos tipus atitinkantys šalių pavyzdžiai;
3. Praktinė dalis. Mokiniai kviečiami nubraižyti Lietuvos gyventojų amžiaus ir lyties piramidę, naudojant duomenis iš Oficialiosios statistikos portalo Rodiklių duomenų bazės.

Skaitmeninė

Demografinė gyventojų raida ir sudėtis

Senamiesčio seniūnija, Gedimino pr. 29, Vilnius