vilniaus-senamiescio-paslaptys_57_01710365362-4dac9127d2c106580fb9ebc2f57a4eb1.jpg

Geografinis kvestas Vilniaus senamiestyje

Pamoką sukūrė - Vasilij Jankovič
  • Geografija,
    KITA
  • Katedros aikštė

Ar jums pavyks atskleisti Vilniaus senamiesčio paslaptis?

Pamokoje klasė gilins dalykines žinias, derinant du mokinių mėgstamus žaidimus - orientacinį ir kvestą (kvestas - tai loginis žaidimas, kurio metu mokiniai per užduotą laiką sprendžia galvosūkius bei atlieka užduotis).

Mokinių komandos, naudodamos „Actionbound“ programėlę, Vilniaus senamiestyje skaitys žemėlapį, orientuosis, spręs užduotis, ieškos paslėptų užuominų. Tam turės pasitelkti geografijos, istorijos ir kitų dalykų žinias, įjungti savo loginį mąstymą, išradingumą ir greitą reakciją.

Objektų eiliškumą nustatys programėlė. Per 1,5 val. mokinių komandos turės aplankyti kuo daugiau objektų ir atlikti užduotis. Už užduotis skiriami taškai, laimi daugiausiai taškų surinkusi komanda.

Pamokoje gilinamos geografijos, istorijos žinios, skatinamas Vilniaus pažinimas, bendradarbiavimas komandoje, ugdomos komunikavimo, kūrybiškumo kompetencijos.

Iliustracija pamokos autoriaus.
Pamokoje naudojama medžiaga iš https://neakivaizdinisvilnius.lt/, https://www.govilnius.lt/

Interaktyviu netradiciniu būdu pagilinti geografijos ir kitų dalykų žinias.

1. Pradžia. Mokiniai atsisiunčia programėlę „Actionbound“, atvyksta į pamokos pradžios vietą Katedros aikštėje.
2. Įvadas (5 min.). Mokytojas instruktuoja apie pamokos veiklas, paskelbia temą, tikslus ir uždavinius. Paaiškina užduočių atlikimo eigą, pakomentuoja vertinimo kriterijus.
3. Pagrindinė veikla (1 val. 10 min.). Mokytojas suskirsto mokinius į grupes po 5-6. Grupių nariai nuskenuoja QR kodą ir pradeda kelionę pagal programėlę. Suranda nurodytas vietas ir atlieka užduotis. Nustatytu laiku komandos susirenka pamokos pabaigos vietoje - Rotušės aikštėje prie fontano.
4. Rezultatų tikrinimas (5 min.).
5. Aptarimas (10 min.). Mokiniai atlieka refleksijos užduotį ir pasidalija savo įspūdžiais.

Skaitmeninė

Orientavimasis erdvėje, vietovėje ir žemėlapyje.

Senamiesčio seniūnija, Katedros aikštė