prezidenta_1708078863-cf380fcf9441a929c364fec8e5ace049.png

• Gedimino pr. 51
    Įmonės atstovas
  • 45 min

Kaip yra renkamas prezidentas?

Pamoka skirta mokiniams, kurie pirmą kartą dalyvaus prezidento rinkimuose. Mokiniai susipažins su rinkimų sistema ir procesu, prezidento galiomis, kandidatais.

Pamokoje ugdomas vyresniųjų klasių mokinių pilietinis sąmoningumas.

Pamoką veda Nacionalinės bibliotekos Informacijos politikos ir analitikos departamento direktorius, politologas Matas Baltrukevičius.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Supažindinti su Lietuvos prezidento rinkimų procesu.

1. Prezidento rinkimų taisyklės ir šalies vadovo pagrindinės galios, kurias numato Konstitucija.
2. Prezidento rinkimų sistema. Etapai, kuriuos turi praeiti kandidatas, kad taptų šalies vadovu.
3. Rinkimų kandidatų biografijos ir pagrindiniai jų pasiūlymai. Kandidatams sudaroma galimybė patiems parengti trumpą medžiagą apie savo programą užtikrinant lygiateisiškumo principus.

Pilietiškumo

Valstybės valdymas