vilniaus-senamiescio-kiemeliu-paslaptys_57_01673194705-5c661ce120b7d3ded65f30f5bcf69993.png

Vilniaus senamiesčio kiemelių paslaptys

Pamoką sukūrė - Gintaras Inta
  • Istorija
  • Bernardinų g. 8

Kokias istorijas slepia Vilniaus senamiesčio kiemeliai?

Pamokos metu mokiniai mokysis vertinti kultūros pasiekimus ir kūrybinę žmogaus veiklą, išsiaiškins, kas yra UNESCO paveldas: tyrinės paslaptinguosius Vilniaus senamiesčio kiemelius, įamžins įdomiausius kiemelių vaizdus ir sukurs turistinį lankstinuką arba video reklamą "Vilniaus kiemelių paslaptys".

Vertinti kultūros pasiekimus ir kūrybinę žmogaus veiklą.

1. Mokiniai iki pamokos išsiaiškina, kas yra UNSECO bei Pasaulio paveldas Lietuvoje.
2. Mokytojas supažindina mokinius su pamokas tema, išdalinamas orientacinis žemėlapis.
3. Vaikams pristatoma pagrindinė pamokos užduotis.
4. Mokiniai suskirstomi grupėmis po 4-5 narius.
5. Minčių lietus: mokiniai spontaniškai pateikti kuo daugiau idėjų, kokios galėtų būtų Vilnius kiemelių paslaptys ir ką juose mokiniai galėtų rasti.
6. Vaikai pradedama tyrinėti Vilniaus kiemelius, filmuoja, fotografuoja įdomiausius kiemelių vaizdus bei fiksuoja tai, ką randa kiemeliuose.
7. Mokiniai pasidalina veiklos įspūdžiais: kas juos labiausiai nustebino, ką patyrė veiklos metu.
8. Mokiniai namie sukuria vaizdo reklamą ar lankstinuką pavadinimu „Kaip pristatyčiau Lietuvą užsienio svečiams: Vilniaus senamiesčio kiemelių paslaptys“.
9. Mokiniai savo darbus pristato savo klasei ir mokyklos bendruomenei.

Skaitmeninė

Etika: „Kuo graži ir įdomi mano tėvynė Lietuva? Pasaulio paveldo vietovės ir vertybės Lietuvoje. Kokias vietas norėčiau aplankyti? Kaip pristatyčiau Lietuvą užsienio svečiams?“ Istorija: „Gyvenamoji vietovė praeityje ir dabar. Kaimo, miestelio arba miesto istorinės ir kitos atmintinos vietovės ir su jomis susiję įvykiai“

Senamiesčio seniūnija, Bernardinų g. 8