galininko-linksnis-vilniaus-katedros-aiksteje_57_01673107829-8cc7510bfbe64688917391a85dd4238e.jpg

Galininko linksnis Vilniaus katedros aikštėje

Pamoką sukūrė - Gabija Baravickaitė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Šventaragio g.
  • 45 min

Kaip vartoti galininko linksnį?

Pamokoje mokiniai susipažįsta su galininko linksniu. Kas, tai per linksnis, kaip jį vartoti, koks klausimas, ką reikia įsidėmėti. Visą sužinotą trumpą teorinę informaciją, mokiniai stengiasi pritaikyti praktiškai atlikdami užduotis Vilniaus katedros aikštės erdvėje.

Supažindinti mokinius su daiktavardžio galininko linksiu, išmokyti keliant klausimą taisyklingai užrašyti, išmokyti įsiminti įsidėmėtinus pavyzdžius.

Pamokos pradžioje mokiniai susipažįsta su trumpa teorine medžiaga apie daiktavardžio galininko linksnį, tuomet bando į pritaikyti praktinėje veikloje. Mokiniai gauna žemėlapį, kuriame pazymėti Vilniaus katedros tam tikri istoriniai objektai, mokiniams reikia parašyti vardininko linksnį, kurį jie jau moka ir tuomet išlinksniuoti į galininko linksnį, pritaikant tinkamą galūnę. Mokiniams išlinksniavus visus žemėlapyje esančius objektus, reikia sukurti sakinius iš gautų galininko linksnio žodžių.

Galininko linksnis

Senamiesčio seniūnija, Šventaragio g.