objektai-atsakantys-i-klausima-kas_57_01673295311-3faff0cd911c0029db9e6557b117097d.jpg

Objektai, atsakantys į klausimą Kas?

Pamoką sukūrė - Viktorija Kaziukonytė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Belmonto g. 17A, 11300 Vilnius
  • 45 min

Kiek daug daiktavardžių matome artimoje aplinkoje?

Prancūziškasis (Belmonto) malūnas, pastatytas 1838 m., nustojo veikęs tik XX a. viduryje. Nuo to laiko jis stovėjo nenaudojamas ir palengva nyko. Norima mokinius supažinti su gražiąja gamta. Nepakartojamo grožio kraštovaizdį formuoja plačios Vilnios terasos, miškais apaugusios kalvos. Būnant šioje gražioje aplinkoje mokiniai pasikartos daiktavardžio klausimą KAS? Gebės surasti ir susieti aplinkoje esančius objektus su nagrinėja daiktavardžio temą.

Pasikartoti daiktavardžio klausimą Kas? Surasti objektus, kurie atsako į klausimą Kas?

Pamokos metu mokiniai prismins, kuo skirasi tikriniai ir bendriniai daiktavardžiai.

Vaikštant ir klausant mokytojo pasakojimo apie Belmonto istoriją, gyvąją gamtą, mokiniai atliks "Bingo" žaidimo metodo užduotį, kurioje reikės išbraukti daiktavardžius, kai mokytojas apie jį papasakos. Pamokos pabaigoje mokiniai atliks braukažodžio užduotį, kurioje reikės surasti daiktavardžius, matytus vaikštant Belmonto parke ir kurie atsako į klausimą Kas?

Tikriniai ir bendriniai daiktavardžiai

Rasų seniūnija, Belmonto g. 17A, 11300 Vilnius