kas-mena-lietuvos-istorija_57_01699643872-f9b28913641b8e9c4f38d172a9f83d8d.JPG

Lietuvos istorijos liudytojai mieste

Pamoką sukūrė - Margarita Čekanauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Katedros a. 2, 01143 Vilnius.

Kokius istorijos liudytojus galima rasti Vilniaus centre?

Mūsų krašto liudytojų, kurie mena istoriją, galima rasti kiekviename Lietuvos mieste, miestelyje ar kaime. Apie Lietuvos istoriją galima sužinoti nuo mažiausios iškasinėtos švarko sagos iki didžiausių pastatų ar piliakalnių. Paminklai, istoriniai pastatai yra dažniausiai sutinkami ir geriausiai pastebimi krašto istorijos liudytojai. Gerai suprantami ir matomi istorijos liudytojai yra gatvės ar pastatų sienos.

Pamokos metu, tyrinėdami Vilniaus Katedros prieigas, mokiniai geriau supras apie Lietuvos karšto istorijos liudytojus.

Pamoka gali vykti ir kitoje Vilniaus vietoje, kurioje yra Lietuvos istoriją liudijančių objektų.

Surasti svarbiausius Vilniaus centre esančius Lietuvos istorijos liudytojus.

1. Įvadas. Mokytojas supažindina mokinius su sąvoka praeities liudytojai. Aptariama, kokie daiktai gali būti įvardinti kaip krašto istorijos liudytojais. Mokiniai remdamiesi sava patirtimi teikia žinomų pavyzdžių, iš kitų miestų, miestelių ar kaimelių, kas liudija Lietuvos krašto istoriją.

2. Pagrindinė veikla (45-50 min.). Atvykus į Katedros prieigas, mokiniai pasiskirsto grupėmis ir tyrinėja teritoriją, ieškodami įvairių Lietuvos krašto istorijos liudytojų. Gilesnei analizei galima atlikti paminklų ir kitų atrastų krašto istorijos liudytojų grupavimą.

3. Grupinio darbo aptarimas, grupės darbo įsivertinimas (15 min.).

Orientavimasis istoriniame laike

Senamiesčio seniūnija, Katedros a. 2, 01143 Vilnius.