pazintis-su-vilniaus-gatvemis-amatininkemis_57_01710339032-156993e7618e13775fae60e24590104a.jpg

Auksakalių, stiklių, odininkų ir kitų amatininkų Vilnius

Maksimalus dalyvių skaičius: 20-25
Pamoką sukūrė - Jūratė Bošaitė - Malinauskienė
  • Pradinis ugdymas
  • Barbora, Vokiečių g., Vilnius, 01130

Ką pasakoja Vilniaus gatvės „amatininkės“?

Vilniaus senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą kaip vienas gražiausių Europoje. Įdomu tai, kad čia gatvių pavadinimai nėra tik atsitiktinai parinkti žodžiai - jie gali daug papasakoti ne tik apie Vilniaus, bet ir aplinkinių vietovių istoriją.

Tad Vilniaus senamiestis - puiki vieta susipažindinti su tradiciniais lietuvių amatais, tuo pačiu atskleidžiant Kaziuko mugės fenomeną.

Prieš pamoką vaikai klasėje susipažįsta su Kaziuko mugės istorija ir tradiciniais lietuvių amatais (pateiktį rasite pamokos medžiagoje), o vėliau keliauja į Vilniaus senamiestį. Čia, naudodamiesi žemėlapiu, atranda gatves „amatininkes“, stabteli prie svarbių kultūros objektų ir išklauso su jais susijusių istorijų. Pabaigoje dalinasi įspūdžiais, kas labiausiai įsiminė, reflektuoja.

Pamokos plane išsamiai aprašytas maršrutas, kurį galima pritaikyti pagal savo klasės tempą ir poreikius.

Pamokoje lavinamos pažinimo, komunikavimo kompetencijos, ugdomi aplinkos stebėjimo, komandinio darbo įgūdžiai.

Nuotraukos iš https://shorturl.at/egyNY, https://shorturl.at/emHIV.

Susipažinti su tradiciniais amatais ir Vilniaus gatvių „amatininkių“ istorija.

1. Pamokos pradžioje mokiniai supažindinami su tradiciniais lietuvių amatais ir Kaziuko mugės fenomenu (demonstruojama pateiktis). Trukmė apie 15 min.
2. Mokytojas paskelbia pamokos temą ir užduotį. Mokiniams išdalinami Vilniaus senamiesčio žemėlapiai.
3. Keliaudami sudarytu maršrutu, t.y. senamiesčio gatvėmis „amatininkėmis“, mokiniai klausosi trumpų pasakojimų apie gatvių atsiradimą bei jų istorijas. Trukmė apie 45 min.
4. Pamokos pabaigoje aptariama ir apibendrinama informacija. Mokiniai kuria pasirinktos gatvės „amatininkės“ herbą ar iškabą. Trukmė 30 min.
5. Mokinių darbų pristatymas klasėje.

Pilietiškumo

Vilniaus senamiesčio gatvių istorijos